Reklama

Fundusz Grantowy dla Płocka. Komu przypadła kasa?

Opublikowano:
Autor:

Fundusz Grantowy dla Płocka. Komu przypadła kasa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono już listę zwycięzców w konkursie Fundusz Grantowy dla Płocka. Kasa przypadnie na bieg w swetrze, festiwal czy na zajęcia z gotowania. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu podpowiedzą, jak zatańczyć jazz. Co jeszcze będzie się działo?

Ogłoszono już listę zwycięzców w konkursie Fundusz Grantowy dla Płocka. Kasa przypadnie na bieg w swetrze, festiwal czy na zajęcia z gotowania. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu podpowiedzą, jak zatańczyć jazz. Co jeszcze będzie się działo?

W ósmej edycji konkursu można było zgarnąć 19 grantów na kwotę 300 tys. zł. Z tej puli korzystały organizacje pozarządowe. Ostatecznie wpłynęły 52 wnioski, w tym pięć odrzucono na etapie oceny formalnej. 

[ZT]13148[/ZT]

Zwycięskie projekty:

Stowarzyszenie na rzecz edukacji osób wykluczonych społecznie "BUSOLA" (8 tys. zł) - Projekt „Głos zza krat” będzie dotyczył przeprowadzenia serii prewencyjno-profilaktycznych spotkań pomiędzy skazanymi osadzonymi w płockim więzieniu, a młodzieżą płockich szkołach (gimnazjalnych i/lub ponadgimnazjalnych);  

Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku - organizacja imprezy edukacyjno-rekreacyjnej dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych "Dremnight at the ZOO - Wieczór marzeń w ZOO 2017. Organizowany po raz 13 w Płocku.  

Stowarzyszenie Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku pod nazwą "Szkoła pod Brzozami" (22 tys. 242 zł). Projekt „Przerwa na teatr” to forma wszechstronnego rozwoju uczniów tej szkoły prowadzona w formie teatralnej. Zrealizowanych zostanie 40 warsztatów teatralnych oraz 4 spektakle, gdzie uczestnikami i aktorami będą ww. uczniowie.  

Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku (25 ty. zł). Projekt „Kulturalni mają głos” to niestandradowa promocja literatury i czytelnictwa wśród szerokiego grona odbiorców, poprzez różnorodne, a często również zaskakujące formy i metody.  

Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku - Kolegialna 4. Projekt Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość (grant w wysokości 3 tys. 400 zł) dotyczy przygotowania wystawy czasowej w księgarni Czerwony Atrament, która zapozna płocczan z historią domu położonego w obrębie zabytkowego Starego Miasta przy ul. Kolegialnej 4. Wystawa będzie się składać z 3 części: "Przeszłość" - część planszowa, "Teraźniejszość" - część fotograficzna oraz "Przyszłość" - część plastyczna: dla dzieci z okolicznych podwórek.  

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej “Młodzi razem" - Z Tumskiego Wzgórza spoglądam na Wisłę, królową polskich rzek (12 tys. zł). Projekt koncentruje się na podkreśleniu udziału Wisły w dziedzictwie kulturowym Płocka. Zaplanowano warsztaty dla dzieci i młodzieży, konkurs fotograficzny, którego efekty będą zaprezentowane w publikacji oraz happening i szkolne kampanie społeczne.  

Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa FENIKS - Znam przepisy - Jestem bezpieczny (25 tys. zł). Projekt przez zabawę i interakcję, ma wyrabiać nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Kampania nie będzie pouczać, ale w ciekawy sposób angażować dzieci i pobudzać do myślenia.  

Stowarzyszenie Muzyczne Rockowe Ogródki - Płockie Warsztaty Muzyczne i Produkcji Teledysków (20 tys. zł). Projekt zaadresowany do płocczan w wieku 15-25 lat, chcących doskonalić własne umiejętności gry na instrumentach muzycznych oraz produkcji teledysków. Nagrany zostanie teledysk dla wybranego zespołu z Płocka.  

Fundacja FamilyLab Polska - Przestrzeń dla rodziny - wsparcie profesjonalistów pomocy społecznej pracujących z rodzinami (24 tys. 956 zł). Projekt ma za zadanie podnieść kwalifikacje 35 profesjonalistów pracujących z rodzinami i dziećmi w sektorze pomocy społecznej.  

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Tańca "Impresja" - Bądź FIT z IMPRESJĄ (18 tys. 395 zł). Projekt koncentruje się na aktywnym zachęcaniu różnych grup wiekowych kobiet do aktywnego spędzania wolnego czasu, promując zdrowy styl życia ukierunkowany na ciekawą rekreację: cheerleading, jogę i wspinaczkę.  

Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" - Miś Doremiś III (20 tys. zł). Projekt to cykl tematycznych koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich opiekunów.  

Fundacja REVITA - Lato z teatrem dla dzieci i młodzieży. KultuRynek (13 tys. 600 zł). Projekt zakłada zorganizowanie w okresie wakacyjnym 10 plenerowych zajęć: spektakli i warsztatów teatru lalek oraz warsztatów aktorskich dla dzieci i młodzieży do lat 18. 

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja - Gimnazjalisto! Rozwiń skrzydła. II edycja (8 tys. zł). Projekt skoncentrowany jest na zwiększeniu aspiracji gimnazjalistów do nauki przedmiotów ścisłych, poprzez realizację ćwiczeń laboratoryjnych z fizyki, chemii i informatyki w laboratoriach uczelni wyższej.  

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku - "Gotuj z seniorem" - program telewizyjny o charakterze kulinarno-edukacyjno-integracyjnym (20 tys. zł). Projekt to 12 odcinków programu, podczas których Senior gotował będzie na wizji z zaproszonym gościem oraz z przedstawicielem młodzieży.  

Uczniowski Klub Sportowy Grupo Magia - Capoeira dla rodziny (11 tys. 340 zł). To zorganizowane zajęcia sportowe oraz muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rodzin.  

Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses (12 tys. zł). Projekt „Musica Fidei - Moniuszko i Kilar” polega na przygotowaniu, organizacji i wykonaniu ok. 70-minutowego koncertu symfonicznego na chór mieszany i orkiestrę, który zaprezentowany zostanie mieszkańcom Płocka w dniu 11 czerwca 2017 r. w Płockiej Bazylice Katedralnej w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej.  

Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec ZHP Płock - Podróże w nieznane, wyobraźnią malowane - marzeń urzeczywistnianie (15 tys. zł). Projekt  jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat – podopiecznych dwóch placówek wsparcia dziennego i polegać będzie na realizacji cyklu zajęć inspirowanych literaturą przygodową i podróżniczą dla dzieci oraz na organizacji rzeczywistych podróży (wycieczek), a także na wspólnej realizacji eventu.  

Stowarzyszenie Akademia Praktyki i Innowacji - Szkółka Wakeboardowa (14 tys. 567 zł). Szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat w zakresie upowszechniania kultury fizycznej jaką jest wakeboard. Zajęcia realizowane będą w okresie wakacyjnym.  

Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego - Warsztaty parkour, breakdance, street workaout oraz tańca jazzowego (12 tys. zł). Program aktywności fizycznej skierowany do wszystkich zainteresowanych niekonwencjonalnymi formami spędzania czasu wolnego w przestrzeni miejskiej.

Konkurs został sfinansowany z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz z grantu Levi Strauss Foundation.

 

Była także druga pula w ramach II edycji konkursu grantowego przeznaczona dla osób indywidualnych (tym razem 28 wniosków) i grup nieformalnych (1 wniosek), w której rozdzielono 10 grantów na kwotę 36 tys. 130 zł.  Trzy wnioski oceniono negatywnie. 

Zwycięskie projekty:

Kamila Bielińska (3 tys. zł). Projekt „Akademia kuchcika” zakłada przeprowadzenie cyklu (5 modułów) warsztatów edukacyjno – kulinarnych dla dzieci w wieku 5-7 lat.  

Małgorzata Staniszewska (5 tys. zł). Przedsięwzięcie pn. „Fame Dance Festiwal 6”, polegające na realizacji cyklu warsztatów taneczno-artystycznych oraz w konsekwencji festiwalu tańca.  

Marzenna Bogumiła Matkowska – Kolorowa kuchnia (5 tys. zł). Projektto zajęcia edukacyjne o charakterze estetycznym i prozdrowotnym, skierowane do dzieci i ich opiekunów, dotyczące zdrowego żywienia, savoire-vivre oraz organizację pikniku rodzinnego.  

Eliza Łabarzewska – WATA – Warsztaty Animacji Twórczej dla Młodzieży (4 tys. 400 zł). Projekt  polega na organizacji cyklu warsztatów dla młodzieży, którego celem jest przybliżenie dorobku rodzimych twórców animacji, poznanie technik oraz warsztatu animatora.

Izabela Bitkowska – II Dzielnicowe Starożytne Igrzyska Sportowe (4 tys. zł),  czyli innowacyjne zawody szkolne i międzyszkolne wzorowane na antycznych igrzyskach olimpijskich.  

Jowita Kęsicka – Magazyn pomysłów (3 tys. zł). Projekt skierowany do wolontariuszy skupionych wokół MOPS. Poprzez udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych ma na celu zwiększenie tożsamości wolontariuszy z grupą, doskonalić umiejętności pracy zespołowej, a także budować relacje współpracy.  

Renata Grabarczyk – Poskromić internet (3 tys. 860 zł). Projekt jest odpowiedzią na potrzebę swobodnego poruszania się po Internecie oraz korzystania z jego dobrodziejstw przez płockich seniorów.

Joanna Szmul – Zawsze aktywni (3 tys. zł). W projekcie zaplanowała upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród osób z grupy wiekowej 60+ poprzez prowadzenie zorganizowanych zajęć w zakresie nordic walking.  

Marcin Radomski – Bieg w swetrze (3 tys. zł). Projekt, którego celem jest integracja środowiska płockich biegaczy, poprzez organizację kreatywnej i „pozytywnie zakręconej” imprezy biegowej.  

Małgorzata Pawłowska – Międzynarodowa Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy w Płocku (1 tys. 870 zł). Projekt polega na wskazaniu pozytywnych wzorców zachowania i rozwijaniu wśród jego uczestników tolerancji i postaw prospołecznych (m.in.: spotkania informacyjne dla mieszkańców Płocka, Kino Społecznie Zaangażowane oraz Maraton Pisania Listów).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE