Reklama

Fotoradarów nie będzie. Ale zrobią ścieżkę rowerową do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Fotoradarów nie będzie. Ale zrobią ścieżkę rowerową do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o odcinku drogi krajowej nr 62 na odcinku z Nowego Duninowa do Płocka. Co roku dochodzi tam do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jak im zapobiec?

Mowa o odcinku drogi krajowej nr 62 na odcinku z Nowego Duninowa do Płocka. Co roku dochodzi tam do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jak im zapobiec?

Jeszcze w tym tygodniu wójt gminy Nowy Duninów ma się spotkać w Warszawie z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad m.in. w sprawie budowy brakujących chodników przy wspomnianej drodze krajowej.

- Będziemy je finansowali wspólnie z GDDKiA w Warszawie - informuje samorząd gminy Nowy Duninów. - Warto też wspomnieć o tym, że dzięki współpracy z przedstawicielami tej instytucji powstanie, choć w zmienionym przebiegu, nowa ścieżka rowerowa z Płocka do Soczewki.

Sprawa bezpieczeństwa na DK 62 jest istotna od lat, wiele razu - także na łamach Portalu Płock - można było przeczytać o tragicznych wypadkach w okolicy Nowego Duninowa. Wójt gminy wiele razy występował o odpowiednie działania do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, także na prośbę radnych. Chodziło np. o montaż fotoradarów. Odpowiedź za każdym razem nie była satysfakcjonująca. W lutym br., po kolejnej ocenie zasadności instalacji urządzeń w Nowym Duninowie i Popłacinie, z uwzględnieniem danych z Wojewódzkiej Komendy Policji z s. w Radomiu, Inspektorat uznał, że "nie ma konieczności instalacji stacjonarnych urządzeń rejestrujących".

Inspektorat mówi "nie", ale już GDDKiA wykazuje chęć współpracy i pomocy. 

- Wstępne rozmowy z przedstawicielami Zarządcy DK62 już za nami. W Nowym Duninowie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na żądanie, w Popłacinie na zakręcie zostanie zainstalowane oznakowanie poziome i pionowe, które według przedstawiciela GDDKiA, znacznie poprawi bezpieczeństwo - informuje gmina Nowy Duninów. - Na całym odcinku DK 62 na terenie gminy będzie obowiązywało ograniczenie prędkości. W Soczewce na zakręcie zostaną wprowadzone nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Kiedy to wszystko nastąpi? Wdrażanie procedur potrwa, zmiany w Popłacinie zostaną wprowadzone wprowadzone w pierwszym półroczu tego roku, a kolejne - sukcesywnie do końca 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE