Reklama

Fotoradar w poniedziałek. Gdzie noga z gazu

Opublikowano:
Autor:

Fotoradar w poniedziałek. Gdzie noga z gazu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Aktualnie trwają liczne remonty. Na okres dwóch miesięcy zamknięto dla ruchu ulicę Dobrzyńską na odcinku między rondem Grabskich a rondem Bronarskiego. Zaplanowano m. in. wymianę nawierzchni, położenie nowych chodników, zbudowanie ścieżki rowerowej i zamontowanie nowego oświetlenia. Obowiązują objazdy ulicami: Kobylińskiego - Dobrzyńska - Kazimierza Wielkiego - Parowa - Szpitalna / Medyczna lub Łukasiewicza - Zglenickiego - Dobrzyńska. W toku późniejszych prac zostanie przebudowana ulica Dobrzyńska od ronda Grabskich do granicy miasta wraz z budową rond na skrzyżowaniu z ul. Traktową oraz Zglenickiego, a także budowę ul. Traktowej wraz z rondem na jej skrzyżowaniu z ul. Szpitalną.

Zamknięto także ulicę Kwiatka. Fortum zaczęło już układanie ciepłociągu na odcinku od ul. Bielskiej do Tumskiej, co może potrwać do końca sierpnia. Możliwy jest jedynie wjazd na podziemny parking Złotego Rogu oraz na parking pod południową pierzeją kamienic.

Podobną sytuację napotkamy na dwóch odcinkach ul. 1 Maja – między Kolegialną i Sienkiewicza oraz między al. Jachowicza i Królewiecką. Tym razem chodzi o rozdział kanalizacji na sanitarną i deszczową, natomiast w ramach kolejnego etapu prac rozpocznie się przebudowa ulicy wraz wykonaniem prawo i lewoskrętów.

Na czas remontu nawierzchni jezdni trzeba również zrezygnować z przejazdu ul. Dobrzykowską od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa o ogródków działkowych. Ten etap prac powinien potrwać sześć tygodni, dalsza część będzie się odbywała na drugim odcinku ulicy od ogródków działkowych do pierwszych zabudowań Radziwia. Poza kanalizacją deszczową i nową nawierzchnią, drogowcy położą nowe chodniki, wykonają ścieżkę rowerową i nowe zatoki autobusowe.

Kierowcy powinni uważać na ul. Grabówka, gdzie przez miesią napotkają utrudnienia na odcinku około 70 metrów od skrzyżowania z ul. Ks. Niedzielaka. Trwa budowa przepustu pod drogą. Ruch odbywa się po drodze tymczasowej o szerokości sześciu metrów z płyt po południowej stronie Grabówki. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Trwają prace na ul. Piaska związane z budową wyniesionych przejść dla pieszych i progów najazdowych. Drogowcy naprawiają także chodnik na Placu Dąbrowskiego.

Zamknięto kolejny odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego, tym razem między skrzyżowaniem ul. Topolową a ul. Dobrzyńską. Jednocześnie nie zakończyły się roboty w ramach II etapu inwestycji na tej ulicy (potrwają do września). Przypominamy o czasowej organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z ul. Okrzei. W przeciągu dwóch miesięcy przewidziano do zrealizowania: frezowanie nawierzchni asfaltowej, prace rozbiórkowe, wybudowanie infrastruktury podziemnej i przebudowę ulicy wraz z budową zjazdów i chodników.

Kierowcy powinni uważać również na fotoradar. Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej, Jolanta Głowacka, strażnicy ustawią się na ulicach:

- Grabówka,

- Mickiewicza,

- Sierpecka,

- Góry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE