Reklama

Fotel konserwatora wolny. Szukają chętnych

Opublikowano:
Autor:

Fotel konserwatora wolny. Szukają chętnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił konkurs na stanowisko miejskiego konserwatora zabytków. Formalnie fotel konserwatora był wolny od 1 kwietnia.

Ratusz ogłosił konkurs na stanowisko miejskiego konserwatora zabytków. Formalnie fotel konserwatora był wolny od 1 kwietnia.

Jak już pisaliśmy, wypowiedzenie za porozumieniem stron prezydent miasta Andrzej Nowakowski wręczył Luizie Siemienik, która piastowała to stanowisko od siedmiu lat, 29 grudnia ub. roku. Umowa zakładała trzymiesięczny okres wypowiedzenia, ale bez konieczności świadczenia pracy, więc formalnie dopiero od 1 kwietnia można by zatrudnić nowego konserwatora.

Choć nic nie stało na przeszkodzie, by choćby w styczniu ogłosić konkurs na to stanowisko z zastrzeżeniem, że nowa osoba rozpocznie pracę wraz z upływem trzymiesięcznego wypowiedzenia, dopiero teraz rozpoczął się nabór na to stanowisko. Do chwili wyłonienia nowego konserwatora, decyzje związane z ochroną konserwatorską miasta podejmuje Ewa Dobek, jedna  z czterech osób zatrudnionych w biurze miejskiego konserwatora, która za czasów Luizy Sieminik zajmowała się aspektami związanymi z pracami archeologicznymi.

Czego oczekuje się od kandydatów? Poza standardowymi wymaganiami, jak m.in.  obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, pełna zdolność do czynności prawnych i niekaralność, Ratusz oczekuje, że kandydaci będą mieli wyższe wykształcenie w jednej dziedzin związanych z ochroną zabytków. Może to być historia sztuki, muzealnictwo, konserwacja i restauracja dzieł sztuki albo architektura i urbanistyka.  Ważny jest także staż pracy - trzeba mieć co najmniej pięć lat przepracowanych w zawodzie  w jednej z dziedzin związanych z ochroną zabytków, a także cztery  lata w administracji publicznej oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem. Niezbędne jest również doświadczenie w koordynowaniu zadań lub innych pracowników.   Atutem będzie również znajomość ustaw związanych z ochroną zabytków.

Na dokumenty kandydatów Ratusz czeka do 8 maja.

Przypomnijmy, że miejski konserwator zabytków jest pracownikiem Ratusza, ale merytoryczny nadzór nad jego pracą sprawuje wojewódzki konserwator zabytków, co z założenia ma zapewniać niezależność tej funkcji od aktualnych władz miasta. Luiza Siemienik zasiadała na tym stanowisku nieprzerwanie od 2007 roku, mimo zmian w fotelu prezydenta w 2010 r.

Czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE