Reklama

Fortum zapłacił miastu za energię. Czekiem

Opublikowano:
Autor:

Fortum zapłacił miastu za energię. Czekiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kilka ostatnich miesięcy Płock rywalizował z czterema innymi miasta mi Polski na produkcję energii. Wyprodukowaliśmy jej tyle, że starczyłoby na osiem lat pracy przeciętnej lodówki. Niestety, główna nagroda przeszła nam koło nosa.

Przez kilka ostatnich miesięcy Płock rywalizował z czterema innymi miasta mi Polski na produkcję energii. Wyprodukowaliśmy jej tyle, że starczyłoby na osiem lat pracy przeciętnej lodówki. Niestety, główna nagroda przeszła nam koło nosa.  

Wystarczyło tylko ściągnąć aplikację przygotowaną przez Fortum na urządzenia mobilne. Aplikacja, już po zainstalowaniu, przeliczała przechodzone lub przejechane przez nas kilometry na watogodziny. Dyscyplinę wybieralismy spośród trzech dostępnych, popularnego ostatnio chodzenia z kijkami, biegania lub kolarstwa. Drugą opcją był wybór miasta, na rzecz którego zamierzaliśmy produkować energię od 5 kwietnia do 30 września. Oprócz naszego, do sportowej rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawcy Energii Fortum do boju ruszyły w sumie cztery: Częstochowa, Zabrze, Bytom i Wrocław. Płock w tym gronie dopiero debiutował.

W razie, gdyby komuś brakowało motywacji do działania, Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta prowadziło dwa razy w tygodniu treningi biegowe i raz w tygodniu kolarskie. – Myślę, że dzięki tej akcji pokazaliśmy, że niesienie pomocy wcale nie jest takie trudne, a nawet sprzyja dobrej kondycji fizycznej – mówił dziś w Ratuszu prezes Fundacji Portal FM, Piotr Nosarzewski, kiedy odbierał czek na 15 tys. zł (zwycięskie miasto, czyli Częstochowa, otrzymało czek na 40 tys. zł, natomiast za piątą lokatę dla Bytomia przysługiwało 10 tys. zł), jako nagrodę za czwarte miejsce dla Płocka (na pozycji drugiej uplasowało się Zabrze, z kolej na trzeciej Wrocław).

Pieniądze z nagród w każdym z miast spożytkuje wcześniej wskazana organizacja. – Za tą kwotę doposażymy naszą salę zajęć, kupimy trochę sprzętu i potrzebne pomoce naukowe – wyjaśniał prezes fundacji, która zbiera fundusze na pomoc dzieciom ze sprzedaży podarowanej im makulatury i plastikowych nakrętek. Te stanęły na stole w worku.

W całej akcji w akcji wzięło udział 3 tys. 160 osób, którzy przemierzyli ponad 367 tys. km i zdołali wyprodukować ponad 18 mln watogodzin. W Płocku przyłączyło się do zabawy 358 osób. Możemy poszczycić się wynikiem 37 tys. 362 km, co dało wynik 1 mln 788 tys. 678 watogodzin, czyli całkiem nieźle jak na debiutanta, ponieważ to niemal tyle, ile wynosi długość równika! Najbardziej przypadło nam do gustu bieganie, następnie rower, natomiast najrzadziej decydowaliśmy się na nordic walkinkg.

Co ciekawe, najlepszy spośród płocczan okazał się właśnie prezes Delty, Waldemar Gieres, prowadzący dla uczestników akcji zajęcia kolarskie. Przebył dokładnie 5 tys. 278 km, co przeliczono na 192 tys. 354 watogodzin. Dało mu to 7. miejsce w rankingu ogólnym. – Na ile zdrowie mi pozwoliło, starałem się być aktywny, ale myślę, że z każdym rokiem zaangażowanie płocczan wzrośnie i wynik jeszcze poprawimy – odgrażał się odbierając nagrodę.

Fortum dostarcza ciepło i ciepła wodę już do 80% płockich odbiorców. Do sieci niedługo zostanie przyłączony kolejny obiekt, stadion przy ul. Łukasiewicza.

Fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE