Od kilkunastu dni trwa sezon grzewczy. Temperatura w nocy spada do kilku kresek powyżej zera. To czas, kiedy myślimy o naszych kaloryferach.
Ciepło dla zdecydowanej większości płocczan wytwarzanych jest w Orlenie, ale dystrybucją zajmuje się spółka Fortum. Ta zapewnia, że na sezon grzewczy 2023/24 w Płocku jest przygotowana. Spółka wylicza, że zmodernizowano sieci cieplne magistralne przy ul. Gałczyńskiego i sieci cieplne rozdzielcze przy ul. Na Skarpie. Zmideroznizowano też 13 węzłów cieplnych.
- W bieżącym roku realizowaliśmy kilka ważnych modernizacji ze wsparciem NFOŚ. Była to m.in. modernizacja sieci cieplnej magistralnej przy ul. Granicznej, modernizacja sieci cieplnych rozdzielczych w obrębie Osiedla Wielka Płyta, czy ostatnie etapy wymiany izolacji napowietrznych sieci cieplnych magistralnych w obrębie ul. Wiadukt i Łukasiewicza. Inwestycje te w istotny sposób ograniczają straty ciepła na przesyle i zwiększają dyspozycyjność ciepła sieciowego dla mieszkańców Płocka – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.
W tym roku do sieci ciepłowniczej podłączono m.in. Miodolankę, ale też obiekty w obrębach ulic: Bielska, Łukasiewicza, Armii Krajowej, Pl. Dabrowskiego, Otolińska, Długa, Kleeberga, Ossowskiego, PCK, Przemysłowa, Sienkiewicza i Jana Pawła II
- Do końca roku Fortum planuje wydać 3,6 mln zł na nowe przyłączenia. Planowane są przyłączenia dwóch zakładów produkcyjnych przy ul. Targowej o łącznej mocy ok. 2,5 MW - wylicza biuro prasowe Fortum.
Z punktu widzenia jakości powietrza, im więcej budynków w Płocku będzie korzystało z ogrzewania miejskiego, tym mniejsze zanieczyszczenie powietrza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.