Reklama

Filmy i seriale związane z Płockiem. Obowiązują zapisy

Opublikowano:
Autor:

Filmy i seriale związane z Płockiem. Obowiązują zapisy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni uczestnicy zagrają w filmową grę miejską. - Nie trzeba jednak znać tych tytułów, czy znać się na filmie, żeby wziąć udział w naszej grze. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody – zapewniają w Kinie za Rogiem.

Za kilka dni osoby, które się zgłoszą, zagrają w filmową grę miejską. - Nie trzeba jednak znać tych tytułów, czy znać się na filmie, żeby wziąć udział w naszej grze. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody – zapewniają w Kinie za Rogiem.

Płockie ulice rozpoznamy w kilkunastu filmach i kilku serialach. - W „Stawce większej niż życie” w odcinku „Ściśle tajne” przez most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego samochodem jechał Hans Kloss. Zdjęcia do filmu kręcone były też na Starym Rynku, Placu Narutowicza, na ulicach: Synagogalnej, Sienkiewicza czy Jerozolimskiej – przypominają w Kinie za Rogiem. Na tym nie koniec, były przecież m.in. kręcone na terenie dzisiejszego Orlenu (wówczas były to zakłady Petrochemii) sceny do filmu „Pan Kleks w kosmosie” z udziałem Piotra Fronczewskiego. Naturalnie pojawiły się także inne tytuły, jak chociażby pierwszy powojenny film „Dotknięcie nocy” z 1961 roku, który wyreżyserował Stanisław Bareja, ten sam, któremu zawdzięczamy kultowego „Misia” i rozbawiające niemalże do łez „Alternatywy 4”. Dokładnie rok temu w Płocku odbyła się premiera filmu „Kochaj”, natomiast zaledwie kilka tygodni temu oglądaliśmy w telewizji publicznej nakręcony w naszym mieście odcinek „Ojca Mateusza”.

Gra miejska z pewnością pozwoli na przypomnienie przynajmniej niektórych tytułów kultowych filmów, nawiąże też do cytatów, które po latach trafiły na torebki, okładki zeszytów i wciąż bawią bądź celnie puentują otaczająca nas rzeczywistość. Osoby chętne do przeżycia filmowej przygody 1 czerwca podążą za wskazówkami, aby rozwiązać wyznaczone zadanie. Podobne gry miejskie organizowane są każdego roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. W tym roku na liście zgłoszonych miast znalazło się także po raz pierwszy nasze miasto.

Organizatorami są uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Kino za Rogiem. Jeśli ktoś ma ochotę na wędrówkę po mieście śladami znanych i mniej znanych filmów kręconych w Płocku (najlepiej, aby była to grupa 2-5 osobowa), niech zajrzy na profil Kina za Rogiem na Facebooku. Początek 1 czerwca o godz. 10.30. Trzeba zarezerwować sobie cztery godziny. Obowiązują zapisy (kinozarogiem@pokis.pl).

Gra jest skierowana do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Warunki uczestnictwa niepełnoletniego ucznia gimnazjum jest obecność nauczyciela gimnazjum uprawnionego do opieki nad tym uczniem, a w przypadku niepełnoletniego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej – pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 maja 2017 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE