Reklama

Fatalne garaże. Nie da się tam jeździć!

Opublikowano:
Autor:

Fatalne garaże. Nie da się tam jeździć! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na opłakany stan terenu wokół garaży na rogu Gałczyńskiego i Jaśminowej poskarżył się nasz czytelnik. Czy miasto ma jakieś plany wobec tej działki?

Na opłakany stan terenu wokół garaży na rogu Gałczyńskiego i Jaśminowej poskarżył się nasz czytelnik. Czy miasto ma jakieś plany wobec tej działki?

Chodzi o teren wokół starych i - nie ukrywajmy - mało urodziwych garaży przy rondzie naprzeciwko sklepu Kaufland.  - Cała działka jest w opłakanym stanie - pisze nasz czytelnik. - Wszędzie jest ziemia - jakby glina, nigdzie nie ma betonu czy asfaltu. Tworzą się tam ogromne doły, że zderzak można urwać, a po lekkim deszczu - wielkie bagno i stojąca woda, przez którą nie da się jechać. Pod samymi drzwiami garażowymi jest tyle wody, że da się tylko wejść w gumowcach. Teren ten wygląda tak już od ponad 10 lat i nikt nic z tym nie robi, mimo interwencji rady osiedla.

Co na to Ratusz? Jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, działka znajduje się na obszarze, który zgodnie z uchwałą rady miasta ze stycznia tego roku ma podlegać rewitalizacji w ramach działań opracowanych w dokumencie „Koncepcja Zagospodarowania Osiedla Dobrzyńska”. Koncepcja powstała po konsultacjach społecznych z mieszkańcami osiedla. Ustalono podczas nich między innymi to, że na osiedlu bardzo doskwiera brak parkingów, ale konieczne będą też przebudowy i remonty ulic, przydadzą się także skwerki i place zabaw, na których odpoczywać mogą zarówno najstarsi, jak i najmłodsi mieszkańcy. Jednym słowem - ogólna koncepcja pokazująca główne kierunki działań jest gotowa i na jej podstawie realizowane będą konkretne inwestycje. Wiadomo, że całość działań potrwa kilka lat i pochłonie miliony złotych.

A co z tą konkretną działką? Jak wyjaśnia Konrad Kozłowski, miasto przymierza się do utwardzenia tego terenu (dziś formalnie jest to trawnik) i wykonania tam parkingu. Kiedy? Na pewno nic nie zmieni się w tej kwestii w tym roku - żadne pieniądze na ten cel nie zostały bowiem zapisane w tegorocznym budżecie. - To, co i w jakiej kolejności zostanie zrealizowane w kolejnych latach, będzie zależało od decyzji rady miasta wobec kształtu budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej - zapowiada Konrad Kozłowski.

Aby coś się zmieniło, warto uśmiechnąć się więc do radnych, którzy zgłaszając swoje wnioski do budżetu, mogą lobbować za wpisaniem danego zadania na kolejny rok.

Rozwiązaniem jest także zgłoszenie koncepcji do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Pomysł budowy w tym miejscu parkingu to bowiem tylko wstępne plany - jeśli mieszkańcy uznają, że można ciekawiej wykorzystać to miejsce i namówią do tego swoich sąsiadów, mogą inaczej zagospodarować tę przestrzeń.

Czytaj też:

O konsultacjach pisaliśmy tutaj:

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE