Reklama

Fala wezbraniowa na Wiśle. Ostrzegają, aby nie zbliżać się do wody

Opublikowano:
Autor:

Fala wezbraniowa na Wiśle. Ostrzegają, aby nie zbliżać się do wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego i alarmowego na rzece Wiśle w powiecie płockim oraz niekorzystnymi prognozami hydro-meteorologicznymi dla regionu, starosta płocki ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego dla miast i gmin Wyszogród i Gąbin oraz gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego i alarmowego na rzece Wiśle w powiecie płockim oraz niekorzystnymi prognozami hydro-meteorologicznymi dla regionu, starosta płocki ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego dla miast i gmin Wyszogród i Gąbin oraz gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

Dziś w południe stan alarmowy został przekroczony w Wyszogrodzie (550 cm), z kolei stan ostrzegawczy przekroczono w w Kępie Polskiej (zabrakło 18 cm do stanu alarmowego). Jak informuje Starostwo Powiatowe w Płocku, z prognoz IMGW podanych w dniu dzisiejszym wynika, że w najbliższych dniach będzie się utrzymywała tendencja rosnąca poziomu wody w Wiśle w rejonie Wyszogrodu i Płocka.

Kulminacja fali wezbraniowej w Płocku przewidziana jest na najbliższy czwartek 30 maja. Wszystkie służby, inspekcje są w stanie gotowości, aby w przypadku wystąpienia zagrożenia podjąć odpowiednie działania zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Prognozuję się wzrost stanu wody:

Środa 29.05.2019 r.:

w Wyszogrodzie – 605 cm.

w Kępie Polskiej – 555 cm.

Czwartek 30.05.2019 r.:

w Wyszogrodzie – 620 cm.

w Kępie Polskiej –585 cm.

Piątek 31.05.2019 r.:

w Wyszogrodzie – 575 cm.

w Kępie Polskiej – 550 cm

Strażacy proszą o zachowanie ostrożności obserwując rzekę. Osoby, które poruszając się w okolicy wałów przeciwpowodziowych zauważą niepokojące zjawiska, takie jak m.in. przesiąki lub rozkopane przez zwierzęta skarpy wału, powinny taki fakt niezwłocznie zgłosić do przedstawicieli Zarządzania Kryzysowego na danym terenie lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

[ZT]22460[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE