Reklama

Fach czy dyplom studiów. Co lepsze?

Opublikowano:
Autor:

Fach czy dyplom studiów. Co lepsze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Niezdana matura nie oznacza końca świata i nauki. Wszystkich, którym się nie powiodło na egzaminie dojrzałości, a chcą dalej się uczyć zapraszam do Żaka – mówi dyrektor płockiego oddziału Żak Donata Sitarczyk. Studia policealne na takich kierunkach jak technik rachunkowości, administracji, bhp, usług kosmetycznych czy opiekun w domu pomocy społecznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Niezdana matura nie oznacza końca świata i nauki. Wszystkich, którym się nie powiodło na egzaminie dojrzałości, a chcą dalej się uczyć zapraszam do Żaka  – mówi dyrektor płockiego oddziału Żak Donata Sitarczyk. Studia policealne na takich kierunkach jak technik rachunkowości, administracji, bhp, usług kosmetycznych  czy opiekun w domu pomocy społecznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nigdy nie było tak, że cały rocznik zdawał maturę, egzaminy poprawkowe istniały od zawsze. Każde pokolenie mogło sięgać po utwór Czerwonych Gitar i nucić „już za rok matura”. Ale czekając na poprawkowe egzaminy w kolejnym roku, można się nadal bezpłatnie uczyć i zdobywać wykształcenie.

W tych dniach na pewno wiele osób zastanawia się, jaką szkołę wybrać? - Jeszcze niedawno wybór wydawał się oczywisty: studia i nic innego – mówi szefowa szkoły -. Otóż niekoniecznie. Mamy pięć kierunków, na których można zdobyć interesujący zawód – dodaje.

Nauka w szkole policealnej jest pierwszym krokiem do konkretu: do zdobycia zawodu i usamodzielnienia się życiowego. Wcześniej pozwala zacząć karierę zawodową na rynku pracy, w czasie gdy panuje na nim duża konkurencja.

Zawód to klucz do sukcesu. Kiedy inni pochylają się nad teorią - uczniowie szkół policealnych opanowują praktykę.

Nie można porównywać nauczania w szkole policealnej ze studiami, choćby z powodu krótszego czasu nauki. Ale też kształcenie w niej nie zamyka drogi do studiowania. Pozwala właśnie zdobyć zawód, pracę oraz utrzymanie, i dopiero po takim usamodzielnieniu się – może przyjść czas na myślenie o tym, co w życiu robić i jaki kierunek dalszej nauki wybrać.

Szkoły policealne są również doskonałym etapem nauki dla osób, które już pracują, ale chcą na początek uzupełnić wykształcenie, myśląc w dalszej perspektywie o studiach.

Bardzo dużą zaletą szkół policealnych jest łatwa rekrutacja: wystarczy posiadać świadectwo ukończenia liceum (placówki policealne nie wymagają matury) i dowód osobisty.

Do szkoły można także zapisać się wypełniając formularz przez Internet:

Kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły policealnej, to doświadczenie szkoły. Placówki istniejące na rynku od wielu lat gwarantują odpowiedni poziom nauczania, dzięki doświadczonej kadrze, która wychowała już całe pokolenia słuchaczy.

Studia policealne na takich kierunkach jak technik rachunkowości, administracji, bhp, usług kosmetycznych  czy opiekun w domu pomocy społecznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego nie ma co za długo zwlekać z wyborem, warto zarezerwować sobie miejsce już teraz:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE