Reklama

Europę zaleje islam czy ateizm? Co grozi staremu kontynentowi?

Opublikowano:
Autor:

Europę zaleje islam czy ateizm? Co grozi staremu kontynentowi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto zdominuje Europę? Islamiści czy ateiści? Co z chrześcijańskimi korzeniami starego kontynentu? O tym wszystkim będą dziś rozmawiać w Muzeum Mazowieckim ks. prof. Andrzej Kobyliński, etyk i filozof oraz Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny "Do Rzeczy", autor głośnej książki "Dżihad i samozagłada Zachodu".

Kto zdominuje Europę? Islamiści czy ateiści? Co z chrześcijańskimi korzeniami starego kontynentu? O tym wszystkim będą dziś rozmawiać w Muzeum Mazowieckim ks. prof. Andrzej Kobyliński, etyk i filozof oraz Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny "Do Rzeczy", autor głośnej książki "Dżihad i samozagłada Zachodu".

Przypominamy, że dziś, w środę o godzinie 17.00 w Muzeum Mazowieckim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Konfrontacji Historycznych. Zaproszeni goście będą rozmawiać o przyszłości Europ. Co czeka katolików i chrześcijan na starym kontynencie? Czy jej przyszłość rysuje się pod znakiem ateizmu czy jednak rosnącego w siłę islamu? Czy Europa ma w ogóle szanse na zachowanie swojej chrześcijańskiej tożsamości?

[ZT]11204[/ZT]

Dyskusję poprowadzą:
ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk, wykładowca akademicki Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku (do 2011 r.) i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (od 1999 r.), autor licznych rozpraw filozoficznych, ale też artykułów prasowych m.in. na temat islamu i różnic między cywilizacją, która na naszych oczach wkracza do Europy czy zagadnień związanych z moralnymi i historycznymi aspektami dotyczącymi nawracania siłą
- oraz Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, autor takich uznanych, choć kontrowersyjnych pozycji jak m.in. właśnie wydanej „Krew na naszych rękach?”, a przede wszystkim obszernej „Dżihad i samozagłada Zachodu”, w której z  ogromną szczegółowością, ale i dziennikarską swadą zadaje pytania naturę islamu, a także o rolę Kościoła katolickiego w dokonującym się na naszych oczach starciu świata chrześcijańskiego z muzułmańskim, nie szczędząc przy tym mocnych, ostrych słów pod adresem ostatnich czterech papieży,  wracając do klasyków europejskiej literatury, do Tasssa, Corneille’a, wreszcie do  Trylogii, a nawet prostolinijnego Stasia Tarkowskiego z „Pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

Rozważania o bliższym niż kiedy indziej widmie końca europejskiej cywilizacji rozpoczną się o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny.

[ZT]10614[/ZT]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE