Reklama

Reklama

Energa odpowiada związkowcom: W Enerdze Operatorze obecnie nie są prowadzone procesy restrukturyzacji zatrudnienia

Opublikowano: wt, 27 kwi 2021 17:37
Autor: | Zdjęcie: PP

Energa odpowiada związkowcom: W Enerdze Operatorze obecnie nie są prowadzone procesy restrukturyzacji zatrudnienia - Zdjęcie główne

foto PP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas poniedziałkowego protestu związkowcy z płockiego, i nie tylko, oddziału Energi wskazywali, że w spółce planowane są zwolnienia pracowników, w tym kadry wysoko wykwalifikowanej. Władze spółki zaprzeczają tym doniesieniom.

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie grupa ok. 200 pracowników Energi z Płocka, ale też kilku innych miejscowości, pikietowała przed płocką siedzibą PKN ORLEN. Powodem jest brak porozumienia w kwestii nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Poprzedni władze Energi wypowiedziały we wrześniu wskazując m.in. na wysokie płace w spółce. 

Związkowcy wskazywali, że niektóre punkty proponowane przez władze Energi są nie do przyjęcia. Zarzucają też spółce planowaną redukcję etatów. Energa stanowczo zaprzecza takim plotkom.

- W trakcie spotkań konsultacyjnych wielokrotnie podkreślano, że zmiana struktury organizacyjnej w żaden sposób nie spowoduje likwidacji stanowisk pracowników operacyjnych, zatrudnionych w komórkach organizacyjnych objętych proponowaną zmianą.  Pracodawca wielokrotnie podkreślał, że nie dopuści także do sytuacji, w której cenny fachowiec musiałby opuścić firmę i ta deklaracja obowiązuje. W szczególności dotyczy to osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, których to komórki organizacyjne według nowego schematu mają być połączone - przekazuje nam w komunikacie prasowym Katarzyna Dziadul z biura prasowego Energi. 

Władze podkreślają, że nie ma mowy o redukcji kadr. Wskazują, że chodzi jedynie o uproszczenie procesu organizacyjnego. Spółka wskazuje, że w płockim oddziale Energi są komórki, które składają się z kierownika, który ma pod sobą 1 lub 2 osoby. 

- Zmiana schematu organizacyjnego dotyczy wyłącznie Energi Operatora. Nie planuje się likwidacji Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego, czy też wydzielania jej na zewnątrz, o czym wielokrotnie stronę związkową informowano - podkreśla Dziadul.

Energa odpiera też zarzuty, że negocjacje prowadzone są ze złamaniem porozumienia z 2017 roku. To słowo przeciw słowu, bo związkowcy twierdzą, że porozumienie jest nieprzestrzegane. 

- Podkreślić należy, że strona społeczna w trakcie spotkań konsultacyjnych niejednokrotnie wyrażała podziękowania za bardzo merytoryczną dyskusję i otwartość pracodawcy w ramach prowadzonego dialogu - mówi Dziadziul.

W środę 28 kwietnia kolejna tura negocjacji między związkowcami a władzami Energi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Marcin

  Energa niech obnizy koszty dla mieszkańców, bo to jakie placimy rachunki za opłaty przesyłowe to przechodzi ludzkie pojęcie !!!! Radzimy mniej do własnej kieszeni a nie kosztem mieszkańców bogacić się !!!!!!

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -2

  mój mąż z zawodu jest DEREKTOREM?

  no to teraz przyjdzie inne towarzystwo wzajemnej adoracji z teczki prosto z PCiMIA?

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -3

  skąd wziąć 280 mln pln?

  na remont silników polskich MIG29?? - główne silniki do remontu? a remont przeprowadzi ta sama firma, ktoa wyremontowała fotele Migu na którym (katapultowanym) zabił się polski pilot?? paranoja fachowości w wykonaniu PIS?

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -2

  1,5 mld pln straty?

  to wynik a Ostrołękę? sztandarowy projekt PIS? ktoś musi za to zapłacić?

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -1

  i się wydał

  tata kierownik, mama kierownik, to i dzicko musi być kierownik?

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -1

  Cynik

  Jak znam życie, zwolnią tych co robią i zatrudnią po znajomości swoich. Tylko robić już nie będzie komu..

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -5

  Józef Szwejk

  Jak nie chcą robić, to zwolnić. Zwłaszcza zatrudnionych PO znajomościach.

  • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -4

   Jasne

   Zwłaszcza, że tam same PIS-iory