Reklama

Reklama

Energa odpowiada związkowcom: W Enerdze Operatorze obecnie nie są prowadzone procesy restrukturyzacji zatrudnienia

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 17:37
Autor: | Zdjęcie: PP

Energa odpowiada związkowcom: W Enerdze Operatorze obecnie nie są prowadzone procesy restrukturyzacji zatrudnienia - Zdjęcie główne

foto PP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas poniedziałkowego protestu związkowcy z płockiego, i nie tylko, oddziału Energi wskazywali, że w spółce planowane są zwolnienia pracowników, w tym kadry wysoko wykwalifikowanej. Władze spółki zaprzeczają tym doniesieniom.

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie grupa ok. 200 pracowników Energi z Płocka, ale też kilku innych miejscowości, pikietowała przed płocką siedzibą PKN ORLEN. Powodem jest brak porozumienia w kwestii nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Poprzedni władze Energi wypowiedziały we wrześniu wskazując m.in. na wysokie płace w spółce. 

Czytaj więcej: Pracownicy płockiej Energi protestują. Władze wskazują, że zarobki są bardzo wysokie

Związkowcy wskazywali, że niektóre punkty proponowane przez władze Energi są nie do przyjęcia. Zarzucają też spółce planowaną redukcję etatów. Energa stanowczo zaprzecza takim plotkom.

- W trakcie spotkań konsultacyjnych wielokrotnie podkreślano, że zmiana struktury organizacyjnej w żaden sposób nie spowoduje likwidacji stanowisk pracowników operacyjnych, zatrudnionych w komórkach organizacyjnych objętych proponowaną zmianą.  Pracodawca wielokrotnie podkreślał, że nie dopuści także do sytuacji, w której cenny fachowiec musiałby opuścić firmę i ta deklaracja obowiązuje. W szczególności dotyczy to osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, których to komórki organizacyjne według nowego schematu mają być połączone - przekazuje nam w komunikacie prasowym Katarzyna Dziadul z biura prasowego Energi. 

Władze podkreślają, że nie ma mowy o redukcji kadr. Wskazują, że chodzi jedynie o uproszczenie procesu organizacyjnego. Spółka wskazuje, że w płockim oddziale Energi są komórki, które składają się z kierownika, który ma pod sobą 1 lub 2 osoby. 

- Zmiana schematu organizacyjnego dotyczy wyłącznie Energi Operatora. Nie planuje się likwidacji Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego, czy też wydzielania jej na zewnątrz, o czym wielokrotnie stronę związkową informowano - podkreśla Dziadul.

Energa odpiera też zarzuty, że negocjacje prowadzone są ze złamaniem porozumienia z 2017 roku. To słowo przeciw słowu, bo związkowcy twierdzą, że porozumienie jest nieprzestrzegane. 

- Podkreślić należy, że strona społeczna w trakcie spotkań konsultacyjnych niejednokrotnie wyrażała podziękowania za bardzo merytoryczną dyskusję i otwartość pracodawcy w ramach prowadzonego dialogu - mówi Dziadziul.

W środę 28 kwietnia kolejna tura negocjacji między związkowcami a władzami Energi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Marcin

  Energa niech obnizy koszty dla mieszkańców, bo to jakie placimy rachunki za opłaty przesyłowe to przechodzi ludzkie pojęcie !!!! Radzimy mniej do własnej kieszeni a nie kosztem mieszkańców bogacić się !!!!!!

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -2

  mój mąż z zawodu jest DEREKTOREM?

  no to teraz przyjdzie inne towarzystwo wzajemnej adoracji z teczki prosto z PCiMIA?

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -3

  skąd wziąć 280 mln pln?

  na remont silników polskich MIG29?? - główne silniki do remontu? a remont przeprowadzi ta sama firma, ktoa wyremontowała fotele Migu na którym (katapultowanym) zabił się polski pilot?? paranoja fachowości w wykonaniu PIS?

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -2

  1,5 mld pln straty?

  to wynik a Ostrołękę? sztandarowy projekt PIS? ktoś musi za to zapłacić?

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -1

  i się wydał

  tata kierownik, mama kierownik, to i dzicko musi być kierownik?

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -1

  Cynik

  Jak znam życie, zwolnią tych co robią i zatrudnią po znajomości swoich. Tylko robić już nie będzie komu..

 • 5 miesięcy temu | ocena +8 / -5

  Józef Szwejk

  Jak nie chcą robić, to zwolnić. Zwłaszcza zatrudnionych PO znajomościach.

  • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -4

   Jasne

   Zwłaszcza, że tam same PIS-iory