Reklama

Egipskie ciemności w parku. „Strach chodzić tędy nocą”

Opublikowano:
Autor:

Egipskie ciemności w parku. „Strach chodzić tędy nocą” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Park za Domem Technika prowadzi aż za Kościół Mariawitów. Nocą strach tam iść, zwłaszcza dla kobiet, nie mówiąc już o zostaniu na ławce – zaalarmował naszą redakcję Czytelnik. Sprawdziliśmy, czy ratusz planuje oświetlenie tego miejsca.

Park za Domem Technika prowadzi aż za Kościół Mariawitów. Nocą strach tam iść, zwłaszcza dla kobiet, nie mówiąc już o zostaniu na ławce –  zaalarmował naszą redakcję Czytelnik. Sprawdziliśmy, czy ratusz planuje oświetlenie tego miejsca.

Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta i zapytaliśmy, czy mieszkańcy mogą liczyć na wybudowanie kilku latarni.

- Kolejny odcinek przygotowywany jest do realizacji. Prace obejmą rejon Jaru Kazimierza Wielkiego wraz z przebudową ciągu komunikacyjnego w kierunku nabrzeża wiślanego i Sobótki. Nastąpi rozbudowa linii oświetleniowej w tym rejonie, jak również budowa placu zabaw dla dzieci na starym mieście – informuje zespół ds. współpracy z mediami w ratuszu.

Dzięki rozbudowie skarpy płocczanie zyskają też nowe miejsce do spacerowania. 

Warto wspomnieć, że w poprzednich latach, w ramach tej samej inwestycji, przebudowany został ciąg od Hotelu Starzyński do Archiwum Państwowego wraz z budową Placu Książęcego. Osuszono także skarpę, a dla umocnienia wbito stalowe pale. W czasie prac wykonana została nowa nawierzchnia alejek, ogrodzenie,  a także mała architektura. Miasto pozyskało dofinansowanie z tzw. programu osuwiskowego, z rezerwy Ministra Administracji i Cyfryzacji, w wysokości około 7 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE