Reklama

Echa naszych publikacji: Drogowcy nie zaspali - podkreśla ratusz

Opublikowano:
Autor:

Echa naszych publikacji: Drogowcy nie zaspali - podkreśla ratusz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj dostaliśmy mnóstwo zgłoszeń od Czytelników, alarmujących o trudnych warunkach na drodze. Nikt nie widział też piaskarek. Zapytaliśmy ratusz o tę sprawę.

Wczoraj dostaliśmy mnóstwo zgłoszeń od Czytelników, alarmujących o trudnych warunkach na drodze. Nikt nie widział też pługopiaskarek. Zapytaliśmy ratusz o tę sprawę.

- Oczywiście chciałbym uniknąć frazesów z tytułu, że zima co niektórych zaskoczyła... no ale na drogach dziś wieczorem jest jak jest... - pisał do nas jeden z Czytelników, który podkreślał, że na drodze można się wprost przejrzeć...

Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sprawy ratusz. Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami poinformował, że w wczoraj na drogi wyjechały wszystkie 17 pługopiaskarek. 

- Wczoraj mieliśmy do czynienia z najgorszą sytuacją dla drogowców, tzw. przejściem przez zero. [Kiedy w ciągu dnia temperatura wynosi około 4 stopni, a w nocy spada do minus 6 stopni, to wilgoć zebrana w ciągu dnia zamarza - przyp. red.] - wyjaśnia Hubert Woźniak. - Kiedy ulice pokrywają się lodem potrzebujemy około dwóch godzin, żeby sól roztopiła lód.

Jak podkreśla Woźniak, w takiej sytuacji przez jakiś czas lód ma prawo utrzymywać się na jezdni. W ocenie ratusza na wszystkich głównych ulicach sytuację udało się dosyć szybko opanować. Gorzej było z drogami osiedlowymi, na których faktycznie oblodzenie utrzymywało się dłuższy czas.

[ZT]17939[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE