Reklama

Dziwna naklejka na bankomacie? Policja ostrzega

Opublikowano:
Autor:

Dziwna naklejka na bankomacie? Policja ostrzega - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na niektórych bankomatach pojawił się tzw. naklejki QR. Policja ostrzega, żeby pod żadnym pozorem ich nie skanować, bo można stać się ofiarą oszustów.

Na niektórych bankomatach pojawił się tzw. naklejki QR. Policja ostrzega, żeby pod żadnym pozorem ich nie skanować, bo można stać się ofiarą oszustów. 

Ostrzeżenie policji jest krótkie i treściwe: nie skanujcie naklejek, które mogły pojawić się na bankomatach. Jak zapewniają funkcjonariusze, zostały tam umieszczone bez zgody i wiedzy właścicieli urządzeń. 

- Przestępcy wprowadzając w błąd poprzez przekazywanie fałszywej informacji o np. możliwej wygranej nagrodzie, doprowadzają do zmanipulowania potencjalnego klienta, który - w przypadku zeskanowania kodu QR z naklejki – w tym konkretnym przypadku zostanie przekierowany do usługi SMS PREMIUM, uruchomienie której spowoduje naliczenie, od nieświadomego usługobiorcy, wysokich opłat za jej włączenie - ostrzega policja. 

Zeskanowanie naklejki może skutkować też zainfekowaniem urządzenia, a to może doprowadzić do wyłudzeń loginów i haseł, chociażby do serwisów pocztowych czy mediów społecznościowych. Policja apeluje: nie skanujmy kodów nieznanego pochodzenia. 

W przypadku, gdy użytkownik smartfona padł ofiarą przestępstwa, powinien niezwłocznie zawiadomić usługodawcę tj. bank i/lub przedsiębiorcę telekomunikacyjnego oraz złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE