Reklama

Dziś wyjątkowe święto. Spieszymy z życzeniami do naszych ojców

Opublikowano:
Autor:

Dziś wyjątkowe święto. Spieszymy z życzeniami do naszych ojców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia naszym tatom. Dzień ojca, chociaż popularnością nie dorównuje takim świętom jak święto mam czy walentynki, na dobre wpisał się w kalendarium ważnych dat. Jest to doskonała okazja, żeby podziękować naszym ojcom za trud i poświęcenie włożone w wychowanie. W większości państw święto wszystkich ojców obchodzimy 23 czerwca nieprzerwanie od 1965 roku.

Dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia naszym tatom. Dzień ojca, chociaż popularnością nie dorównuje takim świętom jak święto mam czy walentynki, na dobre wpisał się w kalendarium ważnych dat. Jest to doskonała okazja, żeby podziękować naszym ojcom za trud i poświęcenie włożone w wychowanie. W większości państw święto wszystkich ojców obchodzimy 23 czerwca nieprzerwanie od 1965 roku.

Skąd pomysł na dzień ojca? Święto zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku, po sukcesie dnia matki (który obchodzono od 1907 r.).

Pierwsze obchody odbyły się w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Sonora Smart Dodd, córka weterana wojny secesyjnej Williama Smarta stwierdziła, że ojcowie powinni mieć analogiczne święto do dnia matki. W ten sposób można bowiem uczcić ich trud opieki nad rodziną. Chciała uhonorować w szczególności swojego ojca, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa.

O swoich ojcach w dniu ich święta nie zapominają również mieszkańcy naszego miasta. Wielu do życzeń zamierza dołożyć skromny upominek. Wybór jest doprawdy bardzo szeroki. Dużą popularnością cieszą się koszule, krawaty czy okazjonalne koszulki. Nie brakuje też dedykowanych kubków, breloczków czy ramek do zdjęć.

[ZT]18681[/ZT]

Wszystkim tatom życzymy wszystkiego najlepszego!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE