Reklama

Dziś rusza festiwal. Będzie ogniście!

Opublikowano:
Autor:

Dziś rusza festiwal. Będzie ogniście! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez najbliższe dni płocką starówkę wypełni sztuka w różnych odmianach. Czekają na nas plenerowe widowiska i koncerty, zespolenie na jednym wyjątkowym rynku dźwięku, teatru i obrazu. Wszystko to na trzech scenach. Będzie ogniście!

Przez najbliższe dni płocką starówkę wypełni sztuka w różnych odmianach. Czekają na nas plenerowe widowiska i koncerty, zespolenie na jednym wyjątkowym rynku dźwięku, teatru i obrazu. Wszystko to na trzech scenach. Będzie ogniście!

Rynek Sztuki jest corocznym małym świętem dla smakoszy spektakli, widowisk plenerowych, wychwytywania w nich niuansów zaczerpniętych z literatury, z licznymi koncertami i kinem w starym stylu po zmierzchu z muzyką graną na żywo.

Zabawę z kulturą zaczynamy już w ten piątek o godzinie 17.00 . Jako pierwsi na płockiej starówce zaprezentuje się warszawska kapela The Freuders, która w zeszłym roku objeżdżała Polskę w ramach trasy „Męskiego Grania”. Zastąpi ich słynący ze scenicznej energii Łąki Łan, prezentujący całkiem interesującą fuzję specyficznych tekstów, muzyki i barwnych kostiumów. Być może usłyszymy coś z płyty zapowiadanej na jesień tego roku. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na dokładkę, czeka go jeszcze koncert trójmiejskiego D4D, preferująca mieszanie gatunków muzycznych. O godzinie 21.30 czas na odpoczynek w niemym kinie (tzw. mała scena). W tym roku zostanie wyświetlony „Gabinet dr Caligari” z 1926 roku Roberta Wiene z podkładem w wykonaniu The Washing Machine. Najwytrwalsi jeszcze nie powędrują do domu. Tuż po filmie płocką starówkę rozświetli pokaz ogniowy w wykonaniu teatru Fire Jo Art Show.

Tak prezentuje się rozkład na piątek, a co w sobotę? Stowarzyszenie Teatr Per Se zaprasza na godzinę 15.30 na premierowy spektakl „TV Teatro”, pieczołowicie przygotowany przez ostatnie tygodnie w ramach akcji „Lato w teatrze”. To jedyny spektakl drugiego dnia Rynku Sztuki, resztę ponownie wypełnią  koncerty. Od godziny 17.00 sceną zacznie rządzić duet gitarzysty i harminijkarza Limboski&Wiśnia oraz Jorgos Skolias&Oleś Brothers – Sefardix Trio. Tuż po nich mała zmiana lokalizacji ze Starego Rynku na dziedziniec pubu Rock'69, w którym o 20.00 rozpocznie się koncert „Hurt”. Poznamy również zwycięzców tegorocznego Festiwalu Rockowe Ogródki. Po występie załogantów o animacje i muzykę ponownie na scenie przed Ratuszem zadbają Krojc, czyli były gitarzysta płockiej grupy Lao Che, i Jarmulski. Ten pierwszy w swoich solowych projektach poszukuje rozmaitych inspiracji, czasem są to gry komputerowe, innym razem opowiadania Stanisława Lema lub fotogramy Stefana Themersona. Nie zabraknie także kolejnego seansu pod chmurką. W kinie zabrzmi harfa, banjo, lira korbowa i gitara.

W niedzielę czas na teatralną ucztę. Zaczynamy od powtórki spektaklu „TV Teatro” (godzina 15.30), później dwa przedstawienia dla dzieci w wykonaniu Teatru Bum Cyk Cyk i płockiego Jo Art Show. Bardziej ludowo zrobi się na starówce za sprawą „Łojdyrydy” Teatru Pijana Sypialnia, opowiadający o mieszkańcach dwóch sąsiedzkich miejscowości. Ciekawie zapowiada się „Targowisko Próżności” Teatru Srebrna Góra, który jest inscenizowanym happeningiem ulicznym z elementami powietrznej akrobatyki i nawiązujący do dramatu Stanisława Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”. Za motyw przewodni artyści obrali kult młodości i pięknego ciała, „hodowanie” idealnych ludzi. Z Poznania na płocki Rynek Sztuki przyjedzie również poznański Teatr Fuzja ze swoją wersją „Alicji”, wzorowanej na niezapomnianej książce Lewisa Carolla. Czeka nas widok latarników na szczudłach, akrobatycznych popisów, olbrzymich, podświetlanych grzybów i kolorowych przebieranek.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE