Reklama

Dzień Ziemi w płockim ZOO [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dzień Ziemi w płockim ZOO [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę do świętowania Światowego Dnia Ziemi zaprosił Miejski Ogród Zoologiczny. Jakie atrakcje czekały na uczestników?

W sobotę do świętowania Światowego Dnia Ziemi zaprosił Miejski Ogród Zoologiczny. Jakie atrakcje czekały na uczestników?

Dzień Matki Ziemi jako święto międzynarodowe zostało ustanowione przez ONZ w 2009 roku, jednak już wcześniej obchodzono je w poszczególnych krajach, m.in. Polsce od 1990 roku.

Z tej okazji w Płocku organizowane były różne imprezy, które mają kształtować świadomość ekologiczną i propagować zachowania sprzyjające ochronie środowiska. Wszystko po to, by ludzie nauczyli się żyć w harmonii z naturą i korzystać z zasobów planety w sposób zrównoważony. 

Bardzo ciekawe wydarzenie zaproponowało właśnie płockim zoo, oferując naukę przy okazji miłych atrakcji. Można było korzystać z EKO warsztatów i zaprojektować wzór ekologicznej torby, świecznika lub zakładki do książki. Można było wykazać się zdolnościami ogrodniczymi i wysiać samodzielnie nasionka do doniczek i na terenie ZOO. Co więcej zaproponowano uczestnikom wykonanie własnoręcznie budki lęgowej dla ptaków.

Były też różne konkursy i wyzwania terenowe pod elektryzującymi nazwami: „Tropiciele odpadów”, "Zostań młodym ekologiem", "Rozpoznawanie krajowych ptaków śpiewających - obserwacja ptaków przy użyciu lornetek", "Plener malarski". Oczywiście odbyły się też nieśmiertelne podchody.

Podsumowując, po wrażeniach uczestników można z całą pewnością stwierdzić, że przedpołudnie upłynęło ciekawie, rozmaicie i zdrowo, jak to na imprezach pod chmurką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE