Reklama

Dzień Wisły.Niech Płock wróci nad rzekę

Opublikowano:
Autor:

Dzień Wisły.Niech Płock wróci nad rzekę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą sobotę po raz trzeci odbędzie się w Płocku Dzień Wisły - impreza mająca ożywić nabrzeże wiślane i na nowo zwrócić miasto w stronę królowej polskich rzek. Atrakcji jest co niemiara, warto przespacerować się na bulwary. Wieczorem, zgodnie z dawną tradycją, nad Wisłą zostaną puszczone wianki.

Już w najbliższą sobotę po raz trzeci odbędzie się w Płocku Dzień Wisły - impreza mająca ożywić nabrzeże wiślane i na nowo zwrócić miasto w stronę królowej polskich rzek. Atrakcji jest co niemiara, warto przespacerować się na bulwary. Wieczorem, zgodnie z dawną tradycją, nad Wisłą zostaną puszczone wianki.

Święto rzeki, wodniaków i żeglugi to pomysł Towarzystwa Przyjaciół Płocka, które obrało sobie za cel, by Płock powrócił nad Wisłę i pełnymi garściami czerpał z  możliwości, które daje bliskie sąsiedztwo najdłuższej polskiej rzeki. Jak co roku nabrzeże ma tętnić życiem, huczeć wesołym gwarem i przypominać, że przed laty to właśnie nad Wisłą koncentrowało się życie płocczan.

Podobnie jak w ub. roku święto Wisły połączono z Wiankami, więc impreza zacznie się w sobotę ok. 13.00, a zakończy przed 22.00 obrzędem puszczania na wodę ukwieconych wianuszków.

Świętowanie zacznie się od złożenia kwiatów przy Płycie Nieznanego Żołnierza w hołdzie żołnierzom marynarki wojennej, a potem impreza przeniesie się na scenę przy molo. Nie zabraknie tradycyjnych wodniackich obrzędów,  planach jest tez m.in. koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, wielka parada jednostek pływających oraz liczne występy artystyczne i pokazy.

Wieczorem tradycyjnie będzie można zobaczyć popisy zespołów ludowych w amfiteatrze (bilety kosztują 5 zł, są do nabycia w bileterii POKiS), a całość zakończy puszczanie wianków.

Szczegółowy harmonogram w

Zdjęcia z poprzednich edycji zobaczcie w naszej galerii:

 2015

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE