Reklama

Dzień wagarowicza w płockich szkołach. Uczniowie wyszli z sal lekcyjnych

Opublikowano:
Autor:

Dzień wagarowicza w płockich szkołach. Uczniowie wyszli z sal lekcyjnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z roku na rok tradycja opuszczania lekcji pierwszego dnia wiosny robi się coraz mniej popularna. Trudno dziwić się uczniom, skoro szkoły i placówki kulturalne przygotowują dla nich takie atrakcje.

Z roku na rok tradycja opuszczania lekcji pierwszego dnia wiosny robi się coraz mniej popularna. Trudno dziwić się uczniom, skoro szkoły i placówki kulturalne przygotowują dla nich takie atrakcje.

- Zdecydowanie lepiej szukać skarbu niż iść na wagary - napisał na swoim profilu na FB prezydent Płocka. 

Uczniowie z dziesięciu płockich szkół biorą dziś udział w grze miejskiej „Pan Samochodzik i płocka tajemnica”. Zabawę zorganizowała  Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. Bierze w niej udział dziesięć zespołów, po jednej klasie z każdej szkoły. Uczniowie przemierzają ulice miasta, docierając do wskazanych punktów, a do odnalezienia mają m.in. jeden z cenniejszych płockich zabytków piśmiennictwa. 

W tym dniu każda szkoła stara się inaczej zorganizować czas uczniom, co powoduje, że na wagary decyduje się coraz mniej osób. Mimo to służby organizują tego dnia wzmożone patrole.

- Straż miejska prowadzi wzmożone partole w okolicach galerii handlowych, nad Wisłą czy na Starym Mieście - powiedziała Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku. - Jednak od kilku lat pierwszego dnia wiosny na ulicach Płocka pojawia się mniej wagarowiczów.

Strażnicy zwracają szczególną uwagę, czy młodzież nie spożywa alkoholu oraz, czy nie jest on sprzedawany osobom nieletnim. 

- W przypadku ujawnienia, że dziecko jest na wagarach, każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie - mówi Jolanta Głowacka - Informowana jest szkoła oraz rodzice, zdarza się, że sporządzana jest także notatka służbowa do sądu rodzinnego. Wszystko zależy od tego, co dany uczeń robił na wagarach.

Do godz. 12.00 Straż Miejska w Płocku nie odnotowała żadnej interwencji związanej z przypadającym dziś dniem wagarowicza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE