Reklama

Dzieje się, Paka dla Rodaka i koncert z nietypowymi biletami

Opublikowano:
Autor:

Dzieje się, Paka dla Rodaka i koncert z nietypowymi biletami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Paczka kawy, pasta i szczoteczka do zębów, cukier, płatki śniadaniowe, właśnie takie podstawowe produkty mają trafić do 150 rodzin rodaków mieszkających na Wschodzie, którym się nie przelewa. Zbiórka już trwa. Można także wymienić paczkę makaronu na wejściówkę na koncert i pomóc rodzinom z okolicy.

Paczka kawy, pasta i szczoteczka do zębów, cukier, płatki śniadaniowe, właśnie takie podstawowe produkty mają trafić do 150 rodzin rodaków mieszkających na Wschodzie, którym się nie przelewa. Zbiórka już trwa. Można także wymienić paczkę makaronu na wejściówkę na koncert i pomóc rodzinom z okolicy.

Trwa akcja „Paka dla Rodaka” polegająca na zbiórce paczek świątecznych dla Polaków zza wschodniej granicy. To inicjatywa Fundacji Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera ad Astra” oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z obwodu płockiego. Produkty są zbierane w szkołach i w parafiach, pojadą jeszcze przed Bożym Narodzeniem do oddalonego od Płocka o około 850 kilometrów Żytomierza na Ukrainie. W Żytomierzu mieszka najwięcej obywateli polskiego pochodzenia na Ukrainie, około 40 tys. Wyjazd ze świątecznymi darami zaplanowano w połowie grudnia.

- Tamtejszym Polakom brakuje kontaktu z Ojczyzną. Najgorszy status mają te rodziny, które mieszkają na wsi. W wielu przypadkach żyją poniżej minimum egzystencji, brakuje im środków na zapewnienie podstawowych potrzeb. Problemy ekonomiczne nasilają się szczególnie zimą, kiedy wzrastają koszty utrzymania i brak jest możliwości dodatkowego zarobkowania” - relacjonuje Albert Dyna, prezes Fundacji „Per Aspera ad Astra” oraz instruktor ZHR.

Organizatorzy akcji proszą, aby produkty miały dłuższy termin przydatności (np. cukier, kasza, makaron, olej, kawa i herbata, ryż, przyprawy, konserwy, płatki śniadaniowe, dżemy). Mogą być słodycze dla dzieci i produkty chemiczne (np. pasty i szczoteczki do zębów, proszek do prania, mydło, szampon). Przydadzą się również artykuły papiernicze (np. zeszyty, bloki, długopisy, wycinanki).

W Płocku można dostarczyć produkty 11 grudnia do parafii św. Zygmunta, Ducha Świętego, św. Benedykta, Krzyża Świętego. Zbierane są także w parafiach św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie, św. Floriana w Proboszczewicach, św. Anny w Blichowie, w parafii św. Wojciecha w Nasielsku, w miejscowości Korzeń z kościołem filialnym w Łącku.

Zbiórka do 9 grudnia odbywa się w następujących płockich szkołach: w Szkołach Podstawowych nr 5 i nr 20, w Gimnazjum nr 3 i nr 5, w Małachowiance, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym PWSZ, w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej. Ponadto w akcji biorą udział: Szkoła Podstawowa w Łącku, Zespół Szkół w Starych Proboszczewicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym, Zespół Placówek Oświatowych w Szczawinie Kościelnym. W sobotę, 10 grudnia przed sklepem Kaufland pojawią się kosze na dary. Zbiórka trwa w ratuszu i na terenie firmy CNH, a nawet na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Można też pomóc i pójść na koncert

A jeśli ktoś chciałby pomóc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej z bliższej okolicy, już w najbliższą sobotę, 10 grudnia odbędzie się druga odsłona "Świątecznego Koncertu Charytatywnego" w auli płockiej filii Politechniki Warszawskiej przy ul. Łukasiewicza. Nie kupujemy biletów, przynosimy - podobnie jak przy akcji "Paka dla Rodaka" - słodycze, zabawki, słoiki z dżemem, mąkę, cukier i każdy inny produkt z dłuższą datą ważności. Do udziału w koncercie zaproszono Aleksandrę Nizio i Kubę Adamusa z programu The Voice of Poland. Pobujamy się przy muzyce reggae w wykonaniu zespołu Skafander. Swoje muzyczne talenty udowodnią słuchaczom Ania Piórkowska, Dominika Bieniek z Kubą Podwójci, Natalia Łyzińska, Dawid Czaplak, Krystian Koziński oraz Ania Pesta.

Wejściówki będą dostępne w pokojach Samorządu (pokój 124 i 125) w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku (ul. Łukasiewicza 17). W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy pl. Dąbrowskiego odbierzemy je w pokoju B119, ewentualnie w Młodzieżowym Domu Kultury (Tumska 9A).

Początek wydarzenia o godzinie 18.30. 


Fot. Materiał organizatorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE