Reklama

Działka na Podolszycach zostanie zagospodarowana? Na razie jest koncepcja

Opublikowano:
Autor:

Działka na Podolszycach zostanie zagospodarowana? Na razie jest koncepcja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konflikt między mieszkańcami opóźnił realizację wybiegu dla psów na Podolszycach Południe. Jeszcze raz podjęto się konsultacji z radą i samymi mieszkańcami, a finałem tych rozmów jest wypracowana koncepcja. Choć do jej realizacji jeszcze daleko.

Konflikt między mieszkańcami opóźnił realizację wybiegu dla psów na Podolszycach Południe. Jeszcze raz podjęto się konsultacji z radą i samymi mieszkańcami, a finałem tych rozmów jest wypracowana koncepcja. Choć do jej realizacji jeszcze daleko. 

W VI edycji budżetu obywatelskiego wśród projektów osiedlowych na Podolszycach wygrały wybiegi dla psów "Psi Uśmiech". Po północnej stronie osiedla inwestycję już zrealizowano, ale na południu między mieszkańcami powstał konflikt. Poszło o lokalizację, a także koncepcję zagospodarowania. Wskazywali, że w tym miejscu brakuje terenów zielonych. 

[ZT]17952[/ZT]

To pierwszy tego typu spór przy okazji budżetu obywatelskiego. Ratusz podjął się mediacji między stronami i poszukał rozwiązania, które zadowoli każdą stronę. Wypracowano koncepcję zagospodarowania sporej działki pomiędzy ul. Czerwonych Kosynierów a św. Floriana, która łączy wybieg dla psów z terenem zielonym. 

- Koncepcję skonsultowaliśmy z mieszkańcami i radą osiedla. Będziemy rozważać decyzję o ogłoszeniu przetargu na projekt. Do realizacji jeszcze daleko - nie ukrywa Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza. - Nie jest to może bardzo skomplikowana inwestycja, ale trudno oczekiwać, żebyśmy zdążyli w tym roku. 

Co zakłada wypracowana koncepcja? Część działki, ale wcale nie największa, zostanie zagospodarowana przez "Psi Uśmiech", podobnie jak to wygląda na Podolszycach Północ. Przewiduje się jednak także dużą strefę piknikową, plac zabaw, siłownię pod chmurką i strefę rekreacyjną ze stołami do szachów i piłkarzykami. Wokół ma zostać nasadzonych dużo roślin.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do przedstawionej koncepcji, choć wydaje się, że racje obu stron udało się pogodzić. W Ratuszu spodziewają się, że powinni być jednak zadowoleni. 

[ZT]21084[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE