Reklama

Działka dla parafii. Na wjazd i parking

Opublikowano:
Autor:

Działka dla parafii. Na wjazd i parking - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wjazd na teren parafii św. Józefa na Cholerce jest tak wąski, że nie miną się na nim dwa auta, a i wóz strażacki miałby problem, by się tam zmieścić. Dlatego miasto sprzedało parafii działkę za 1 proc. jej wartości. Obok już lada chwila ma zacząć się budowa Zespołu Szkół Specjalnych.

Wjazd na teren parafii św. Józefa na Cholerce jest tak wąski, że nie miną się na nim dwa auta, a i wóz strażacki miałby problem, by się tam zmieścić. Dlatego miasto sprzedało parafii działkę za 1 proc. jej wartości. Obok już lada chwila ma zacząć się budowa Zespołu Szkół Specjalnych.

O sprzedaż należącej do miasta działki przylegającej do terenu parafii na Cholerce, gdzie poza kościołem i plebanią, mieści się także ośrodek rekolekcyjno-konferencyjny Studnia zabiegała parafia. Faktycznie, wjazd od ulicy nie tylko jest niewygodny, ale i może przysporzyć kłopotów - jest tak wąski, że mieści się na nim tylko jeden samochód.

Decyzja zapadła podczas ostatniej, marcowej sesji rady miasta. Radni zgodzili się sprzedać w trybie bezprzetargowym działkę przy Górnej o powierzchni 1,3 tys. m kw., dzięki czemu możliwe będzie poszerzenie wjazdu, a także budowa kolejnych miejsc postojowych na parkingu oraz chodnika dla pieszych udających się do kościoła albo do Studni. Rzeczoznawca wycenił wartość działki na blisko 170 tys. zł (ok. 130 zł za metr kw.), ale radni zgodzili się także na udzielenie 99-proc. bonifikaty. Parafia stała się właścicielem przylegającej do terenu kościoła działki.

Druga z działek bezpośrednio przylegających do terenu parafii, większa i znajdująca się przy ul.  Słonecznej, to własność Inwestycji Miejskich, które zamierzają wybudować tam nowoczesny kompleks dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, na razie gnieżdżącego się w zrujnowanej siedzibie przy Kossobudzkiego. Budowa miała wprawdzie ruszyć już w ub. roku, ale Inwestycjom Miejskim nie udało się dotrzymać terminu (co zresztą miało stać się jedną z przyczyn odwołania ówczesnego zarządu tej spółki).

Spółka planuje ruszyć z budową szkoły w tym roku. -  Dla tej inwestycji zakończono prace projektowe oraz uzyskano pozwolenie na budowę - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - W tej chwili przygotowywana jest procedura przetargowa, której zakończenie przewiduje się w maju 2014 roku. Budowę szkoły planuje się zrealizować w okresie 14 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.


Wąski wjazd na teren parafii na Cholerce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE