Reklama

Działacze Lewicy szykują się do wyborów. Na ile mandatów liczą?

Opublikowano:
Autor:

Działacze Lewicy szykują się do wyborów. Na ile mandatów liczą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem wspólnie zamierzają starać się o wyborcze głosy w toku kampanii, której kulminacją będzie głosowanie 13 października. Liczą na zdobycie jednego, ewentualnie dwóch mandatów w okręgu płocko-ciechanowskim.

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem wspólnie zamierzają starać się o wyborcze głosy w toku kampanii, której kulminacją będzie głosowanie 13 października. Liczą na zdobycie jednego, ewentualnie dwóch mandatów w okręgu płocko-ciechanowskim.

Działacze z trzech ugrupowań: Sojuszu Lewicy Demokratycznej (obecnie skrót tej nazwy brzmi już nie SLD, lecz Lewica), Wiosny i Razem - utworzą Komitet Wyborczy Lewica, a co się z tym wiąże - przedstawią wspólną listę kandydatów. Ta najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu (wówczas przekonamy się czy liderem listy w naszym okręgu będzie Arkadiusz Iwaniak).

Już od pewnego czasu wiadomo, że partie opozycyjne wobec PiS nie stworzą wspólnych list do Sejmu. Ale co z wyborem senatorów? Powstał pomysł, aby to właśnie wybory do Senatu stały się platformą współpracy między ugrupowaniami. Czy to się uda? Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, płoccy działacze Lewicy, skupiającej SLD, Wiosnę i Razem chcą, by formacja wystawiła w tym okręgu własnego kandydata do Senatu. Iwaniak komentował: - Jak patrzę na wiarygodność w tej sprawie Platformy Obywatelskiej, to również mówiła, że zrobi z nami koalicję i potrafili tylko wyciągnąć nam kilku członków i wystawić na swoich listach.

Ostateczne decyzje w sprawie kandydatów Lewicy do Senatu zależeć będą od wyników rozmów, jakie są prowadzone w tej sprawie między ugrupowaniami opozycyjnymi "na szczeblu krajowym".

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby w tym okręgu wystawić kandydata do Senatu i naprawdę powalczyć o ten mandat, tak jak o mandaty poselskie - zadeklarował Arkadiusz Iwaniak. - Muszą być pewne negocjacje. Może się okazać tak, że to akurat będzie nasz kandydat, a nie Waldemar Pawlak.

W piątek planowany jest zarząd krajowy SLD, a w następnych dniach mają obradować również statutowe organy Wiosny i Razem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE