Reklama

Dyrektor orkiestry wyjechał do Olsztyna

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor orkiestry wyjechał do Olsztyna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej wyjechał do miasta, w którym rozpoczęła się jego przygoda z muzyką. Na szczęście nie na stałe, a tylko na jeden koncert.

Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej wyjechał do miasta, w którym rozpoczęła się jego przygoda z muzyką. Na szczęście nie na stałe, a tylko na jeden koncert.
 

W poniedziałek 18 marca o 18 Adam Mieczykowski zagra w Kamienicy Naujackiej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie koncert "Z uderzeniem w kocioł". Na jego program składają się oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej, napisane na kotły solo. Muzyka, która ukazuje niezwykłe możliwości tego instrumentu, od klasyki do rocka, była tworzona między innymi przez Johna Becka, Roberta Muczyńskiego, Johna Bergamo, Siegfrieda Finka i Williama Krafta.

Adam Mieczykowski swoją muzyczną edukację rozpoczynał w Olsztynie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji. Tam właśnie rozpoczynał swoją działalność artystyczną, występując w legendarnym Poznańskim Zespole Perkusyjnym.

Ma za sobą dziesięcioletnią współpracę z Orkiestrą Kameralną ,,Amadeusz” Polskiego Radia pod kierunkiem Agnieszki Duczmal. Koncertował niemal w całej Europie. Jest członkiem jury wielu ogólnopolskich konkursów perkusyjnych. Jednym z jego najnowszych projektów artystycznych jest Percussion Duo, który debiutował we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa. Od 2004 roku Adam Mieczykowski jest dyrektorem Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE