Reklama

Dwoje artystów, dwie różne wizje świata

Opublikowano:
Autor:

Dwoje artystów, dwie różne wizje świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Malarstwo Anny Macionek-Stańko i rysunki Piotra Dąbrowskiego prezentować będzie Płocka Galeria Sztuki od 14 czerwca do 7 lipca. Wernisaż obu wystaw zostanie wzbogacony muzyczną improwizacją Piotra Dąbrowskiego.

Malarstwo Anny Macionek-Stańko i rysunki Piotra Dąbrowskiego prezentować będzie Płocka Galeria Sztuki od 14 czerwca do 7 lipca. Wernisaż obu wystaw zostanie wzbogacony muzyczną improwizacją Piotra Dąbrowskiego.

Anna Macionek-Stańko dwadzieścia lat temu uzyskała dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Uprawia liczne techniki malarskie – olej, akryl, akwarelę, gwasz i pastel oraz rysunek.

Krytycy twierdzą, że dzieła artystki przenoszą odbiorców do świata ich własnego dzieciństwa. Pozwalają pobudzić wyobraźnię. Obrazy emanują tęsknotą za światem idealnym. Artystka nie ucieka jednak w świat abstrakcji.

Anna Macionek-Stańko zajmuje się renowacją antyków i wykonywaniem replik obrazów dawnych mistrzów. Uczestniczyła w wystawach sbiorowych w Elblągu, Toruniu, Warszawie, Lwowie I Darmstadt oraz w międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce i na Ukrainie. Dwukrotnie prezentowała swoje prace w Galerii nr 3 oraz w Muzeum Mazowieckim w Płocku. W Płockiej Galerii Sztuki zaprezentuje wystawę “Malarstwo”.

Piotr Dąbrowski, którego “Papierowe bajki” oglądać będzie można w Galerii Kreski, jest plastykiem i perkusjonistą. Mówi o sobie, że cały czas póbuje próbować i uczyć się. Mieszka i pracuje w Bieniewicach.

Próbuje w swoich dziełach syntetyzować percepcję rozmaitych doświadczeń życiowych i myślowych z kreskami i plamami. Szuka najkrótszej drogi z własnego wnętrza poprzez rękę i narzędzie do tego, co możemy oglądać.

Pracując na papierze, używa technik mieszanych. Zajmuje się pracą w kamieniu, technikami pozłotniczymi i ściennymi (fresk, sgraffito, mozaika). Jest aktywnym perkusjonistą, działa na polu muzyki improwizowanej. Specjalizuje się w perkusji preparowanej. Gra z innymi muzykami, występuje również solo.

Swoim występem w Płockiej Galerii Sztuki wzbogaci wernisaż wystaw „Malarstwo” i „Papierowe bajki” w piątek 14 czerwca o 18.

Fot. Płocka Galeria Sztuki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE