Reklama

Dwie przyjęte uchwały. W auli ratusza zabrzmiały oklaski

Opublikowano:
Autor:

Dwie przyjęte uchwały. W auli ratusza zabrzmiały oklaski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Płocka trwała niecały kwadrans. Jej rezultat był ukoronowaniem długoletnich starań o powstanie w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Po podjęciu dwóch uchwał w auli zabrzmiały oklaski.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Płocka trwała niecały kwadrans. Jej rezultat był ukoronowaniem długoletnich starań o powstanie w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Po podjęciu dwóch uchwał w auli zabrzmiały oklaski.

W czwartek, tym razem na wniosek prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, w auli w ratuszu odbyła się 10. nadzwyczajna sesja Rady Miasta Płocka. Włodarz miasta wyjaśniał, że zaledwie dwa dni po ostatniej sesji przysłano tekst porozumienia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W praktyce oznacza to zgodę MKiDN na powstanie w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia od 1 września 2019 r. Siedzibą szkoły będzie budynek przy ul. Kolegialnej 23.

Przypomnijmy, że 31 stycznia płoccy radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru założenia i prowadzenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia - szkoły w sześcioletnim cyklu kształcenia, w której realizowana będzie nauka w zakresie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego (klasie II przeprowadza się egzamin ósmoklasisty). Uczeń będzie zdawał egzamin maturalny, aby uzyskać świadectwo, jak również  - po zdaniu egzaminu dyplomowego - otrzyma dyplom ukończenia szkoły oraz tytuł zawodowy muzyk.

Do powstania szkoły była wymagana zgoda ministerstwa, o co prezydent wystąpił do MKiDN w lutym tego roku.

[ZT]21482[/ZT]

- Cieszymy się ze zgody ministerstwa - zapewniał Andrzej Nowakowski podczas nadzwyczajnej sesji w auli ratusza. - Dziękuję wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do powstania szkoły. O tej szkole rozmawialiśmy już od dłuższego czasu, szukaliśmy możliwości. To było wspólne działanie, które, mam nadzieję, stanie się spełnieniem pragnień, marzeń, planów młodych ludzi, aby mogli po Szkole Muzycznej I stopnia kontynuować w Płocku naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia.

Nie było pytań. Projekt uchwały dotyczący powołania szkoły poparło 20 miejskich radnych, podobnie uchwałę w sprawie połączenia w zespół Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płocku i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE