Reklama

Dwie osoby wypadły z wieżowca. Urwała się balustrada [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dwie osoby wypadły z wieżowca. Urwała się balustrada [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 3 nad ranem płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku w wieżowcu na Podolszycach. Dwóch młodych mężczyzn wypadło z okna. Lekarze określają ich stan jako ciężki.

Około 3 nad ranem płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku w wieżowcu na Podolszycach. Dwóch młodych mężczyzn wypadło z okna. Lekarze określają ich stan jako ciężki. 

O okoliczności wypadku zapytaliśmy Krzysztofa Piaska, rzecznika płockiej policji.

- Dwóch 23-latków, mieszkańców w Płocka, paląc papierosa, opierało się o balustradę. Ta w pewnej chwili się zarwała, a mężczyźni wypadli razem z nią. Zostali przewiezieni do szpitala. Lekarze ich stan określają jako ciężki - wyjaśnił. 

 

Wieżowiec, który jest jedną z wizytówek Podolszyc, w zeszłym roku przeszedł gruntowny remont. Sprawą zajmie się teraz powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego, który ustali przyczyny wypadku. 

- W trakcie remontu barierki były demontowane i montowane ponownie - mówi Zbigniew Gołębiewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Jako wstępną przyczynę ustaliliśmy wadliwy montaż balustrady. Kolejne czynności będziemy prowadzić w poniedziałek. Sprawę traktujemy poważnie, nie możemy dopuścić do ponownego wypadku. 

Jak dodał, pracownicy spółdzielni zobowiązali się do odwiedzenia wszystkich mieszkań, w których jest podobne rozwiązanie. W całym bloku jest ich tylko kilka. Mieszkańcy zostaną poinformowani o tymczasowym wyłączeniu barierek z użytkowania. 

Wypadkiem od rana żyje cały blok. Część mieszkańców zapewne nie bez lęku będzie się opierała o barierki, ale akurat nasi rozmówcy przekonują, że wypadek nie zaważy na ich obawach w tej kwestii, gdyż lokatorzy wyższych pięter mają balkony o zupełnie innej konstrukcji, a ich balustrady nie były wymieniane podczas remontu.

- Nie mamy się czego bać, u nas jest balkon, a sąsiedzi z pierwszego mieli tylko barierkę - powiedział w rozmowie z nami jeden z mieszkańców. 

Widać ślady po miejscach mocowania balustrady, fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

Mieszkańcy zostaną ostrzeżeni, by nie opierali się o barierkę, fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE