Reklama

Dwie ofiary śmiertelne. To przeklęte skrzyżowanie. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Dwie ofiary śmiertelne. To przeklęte skrzyżowanie. Co dalej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek w wyniku wypadku na skrzyżowaniu dróg powiatowych w podpłockiej Białej zmarli 33-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i kolizji. Przed miesiącem wójt gminy Stara Biała zaapelował do starosty płockiego o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania.

W piątek w wyniku wypadku na skrzyżowaniu dróg powiatowych w podpłockiej Białej zmarli 33-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i kolizji. Przed miesiącem wójt gminy Stara Biała zaapelował do starosty płockiego o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania.

Jak pisaliśmy wczoraj, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w Białej kierowca samochodu ciężarowego marki Reanault nie zatrzymał się przed znakiem "stop" i zderzył się z hyundaiem, na skutek siły uderzenia pojazd ten uderzył w nissana. Z ciężkimi obrażeniami do szpitala zostali przewiezieni kierowca hyundaia oraz pasażerka nissana. Niestety, zmarli.

- To pechowe, przeklęte, niebezpieczne skrzyżowanie - mówi jeden z mieszkańców gminy. - Bardzo często dochodzi tu do mniej lub bardziej niebezpiecznych zdarzeń, a teraz to już wielka tragedia...

We wrześniu na skrzyżowaniu poważnie uszkodzone zostały dwa auta i ogrodzenie pobliskiej posesji. O zagrożeniu wiedzą władze gminy. Przed miesiącem wójt Sławomir Wawrzyński zwrócił się do starosty płockiego Mariusza Bieńka o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania w Białej. Jednocześnie wójt zadeklarował pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

- Zwracam się z prośbą o podjęcie, bez zbędnej zwłoki, prac projektowych związanych z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych Nr 2908W Srebrna-Draganie i Nr 6905W Parzeń-Płock w Białej” – napisał wójt Wawrzyński. - Zawsze powodem kolizji jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość. Liczba tych wypadków zmusza nas do podjęcia skutecznych działań, aby zapobiec kolejnym takim zdarzeniom. 

Wójt proponuje budowę ronda. Prosi starostę o podjęcie działań w tym zakresie. Jednocześnie deklaruje współpracę, zarówno w trakcie opracowywania dokumentacji budowlanej, jak również przy samej realizacji inwestycji. Co dalej w tej sprawie?

- Z informacji ze Starostwa Powiatowego w Płocku wynika, że wkrótce powinny zacząć się prace związane z projektem nowego układu komunikacyjnego na tym skrzyżowaniu - poinformował w piątek Urząd Gminy Stara Biała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE