Reklama

Reklama

Dwaj słuchacze szkoły przy płockim więzieniu wzięli udział w specjalnej grze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hubert Skrzyński

Dwaj słuchacze szkoły przy płockim więzieniu wzięli udział w specjalnej grze - Zdjęcie główne

foto Hubert Skrzyński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osadzeni z Zakładu Karnego zagrali w grę miejską, której planszą stał się teren Płocka. Aby przejść kolejne etapy, mężczyźni w asyście dyrektora szkoły opuścili mury jednostki i udali się śladami papieża, które pozostawił w Płocku w 1991 r.

Reklama

Osadzeni to słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZK, a gra nosi nazwę "śladami Papieża Jana Pawła II". Została stworzona przez słuchaczy CKU przed rokiem.

- Rozgrywka polega na odgadywaniu zagadek na trasie pielgrzymki Papieża - Polaka, by w końcu dotrzeć do ostatniego etapu, którym jest zdobycie umownego skarbu - odcisku pamiątkowej pieczęci - tłumaczą w ZK.

Udział w przedsięwzięciu poza murami jednostki jest jedną z najwyższych form doceniania pozytywnej postawy skazanych w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności. Jak informuje ZK, tego typu działania są możliwe dzięki ścisłej współpracy kadry pedagogicznej CKU oraz kadry penitencjarnej, sprzyjają powrotowi skazanych do życia w społeczeństwie.

Ale to nie koniec.

- Przygotowujemy się do kolejnych działań edukacyjnych poza terenem zakładu i mamy nadzieję, że słuchacze CKU będą mieli jeszcze więcej okazji, by skorzystać z tych nietypowych zajęć. To nauka konstruktywnego spędzania czasu wolnego, doskonale wpisująca się w metody readaptacji społecznej - podkreślają w ZK w Płocku.

Przypomnijmy, że 7 czerwca 1991 r. na terenie płockiej jednostki doszło do wydarzenia bez precedensu w dziejach polskiego więziennictwa – wizyty papieża Jana Pawła II. Na dziedzińcu jednostki oczekiwała go m.in. grupa 330 skazanych.

Ojciec Święty, wbrew ustalonemu porządkowi spotkania, udał się ku zaskoczeniu wszystkich zebranych bezpośrednio między osadzonych, witając się z nimi i błogosławiąc. Mottem wystąpienia Papieża stały się słowa skierowane do wszystkich osadzonych: „Jesteście skazani, ale nie potępieni”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy