reklama
reklama

Dwa wraki zniknęły z płockich parkingów. "Pomogliśmy im odjechać" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwa wraki zniknęły z płockich parkingów. "Pomogliśmy im odjechać" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOd dawna stały zapomniane i niszczały, zajmując cenne miejsca parkingowe. Mowa o zapomnianych wrakach, które zostały odholowane. - Pomogliśmy im odjechać - podają mundurowi.
reklama

Tym razem municypalni "pomogli odjechać" autom z ul. Kolejowej i ul. Zagroba. To audi i citroen, które od jakiegoś czasu zajmowały miejsca parkingowe.

- Wraki to istna plaga. Jako straż miejska sukcesywnie usuwamy je z ulic naszego miasta. Pożegnaliśmy się z nimi bez żalu! W kolejce czekają kolejne.

- podaje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Płocku.

reklama

Jak przekonują płoccy municypalni, procedura usunięcia takiego pojazdu jest skomplikowana. 

-  O tym, że pojazd jest wrakiem, możemy mówić wtedy, kiedy jest pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub jeżeli jego stan wskazuje na to, że nie jest używany od dłuższego czasu – wskazuje Głowacka. - Ustawodawca nie precyzuje jak powinien wyglądać wrak [...] Każdy przypadek strażnicy rozważają indywidualnie.

Nim pojazd zostanie usunięty municypalni muszą wykonać szereg czynności sprawdzających, które doprowadzą do ustalenia właściciela. Dopiero kiedy to się nie powiedzie, można zlecić odholowanie.

A co jeśli auto ma tablice rejestracyjne?

reklama

- Strażnicy dokonują oceny jego stanu - m.in. na podstawie karoserii (rdza, brud) - stanu lusterek czy ilości powietrza w oponach – odpowiada Głowacka. 

Później rozpoczyna się ustalanie właściciela. - Jest to konieczne, ponieważ przed usunięciem samochodu dostaje on pismo informujące o sytuacji, razem  z terminem w jakim może zająć się autem - precyzuje rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Jeżeli właściciel zdecyduje się zignorować pismo, podejmowane są drastyczniejsze środki.

Często sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Wystarczy, że samochód stoi np. na podwórku lub osiedlu. - Zgodnie z art. 50a ustawy prawo o ruchu drogowym, strażnicy mogą usunąć tylko te pojazdy, które pozostawione są na drodze publicznej, bądź wewnętrznej położonej w strefie ruchu lub zamieszkania – dopowiada Głowacka.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama