Reklama

Dwa miesiące obsuwy na budowie. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Dwa miesiące obsuwy na budowie. Co dalej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa miesiące temu miała zakończyć się budowa ulicy Poziomkowej w Imielnicy, a nie zanosi się na rychły koniec robót - skarżą się mieszkańcy.

Dwa miesiące temu miała zakończyć się budowa ulicy Poziomkowej w Imielnicy, a nie zanosi się na rychły koniec robót - skarżą się mieszkańcy.

Przetarg na budowę ulicy Poziomkowej i brakującego odcinka Morelowej firma Darbud z Białej koło Płocka wygrała w lipcu ubiegłego roku. Na budowę Poziomkowej miała mnóstwo czasu - prawie rok. W dokumentacji, a także na tablicach informacyjnych na placu budowy widnieje 30 czerwca jako data zakończenia prac.

Mimo to firmie nie udało się dotrzymać terminu - mamy wrzesień, a budowa wciąż trwa. - I co gorsza patrząc na tempo, potrwa jeszcze długo! - denerwują się mieszkańcy, którzy pod oknami mają od wielu miesięcy rozkopaną ulicę i plac budowy.

Jak wyjaśnia biuro prasowe Ratusza, choć opóźnienia faktycznie są, okazuje się, że nie do końca można tu mówić o dwumiesięcznej obsuwie. - Podpisano aneksy przedłużające termin umowy do 31 sierpnia m.in ze względu na konieczność wybudowania przyłączy kanalizacji sanitarnych i deszczowych do nowo wybudowanych posesji - tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Dodatkowo usunięto kolizje z wybudowanych gazociągiem  oraz wodociągiem. Zabezpieczono również nasypy ziemne oraz dostosowano geometrię drogi do istniejącej zabudowy.

Nie zmienia to faktu, że wykonawca znów się nie wyrobił, mimo przedłużonego o dwa miesiące terminu. Bo jakby nie patrzeć, mamy już wrzesień, a prace nie przebiegają z błyskawiczną prędkością...

- Aktualnie wykonawcy zostają naliczone kary umowne za opóźnienie w realizacji inwestycji, natomiast w przypadku kolejnych opóźnień zostanie wprowadzony wykonawca zastępczy - zapowiada Ratusz.

Przypomnijmy, że inwestycja ma pochłonąć ponad 2 mln zł.

Darbud odpowiadał za budowę choćby m.in. ronda na Winiarach (również tu miał bardzo długi czas na realizację inwestycji), budowę ulicy Zubrzyckiego na Podolszycach Południe, parking przy Miodowej, a jeszcze wcześniej m.in. remont Szpitalnej i Kutnowskiej.

Fot. Portal Płock
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE