Reklama

Duży zastrzyk gotówki dla miasta. Prezydent zdradził, co planuje

Opublikowano:
Autor:

Duży zastrzyk gotówki dla miasta. Prezydent zdradził, co planuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do miejskiej kasy wpłynęła jednorazowo kwota, która jest niemal równowartością sumy wydanej na budowę wiaduktu na Piłsudskiego. - Zdaniem miejskiego skarbnika jestem w czepku urodzony – śmiał się we wtorek prezydent Płocka. - Rzadko zdarzają się podobne sytuacje, w dodatku o takiej skali.

Do miejskiej kasy wpłynęła jednorazowo kwota, która jest niemal równowartością sumy wydanej na budowę wiaduktu na Piłsudskiego. - Zdaniem miejskiego skarbnika jestem w czepku urodzony – śmiał się we wtorek prezydent Płocka. - Rzadko zdarzają się podobne sytuacje, w dodatku o takiej skali.

Każde miasto byłoby zadowolone, gdyby jednorazowo wpłynęło do kasy dodatkowo około 30 mln zł z urzędu skarboego, bo właśnie o takiej kwocie mówił w wtorek na spotkaniu w ratuszu prezydent Andrzej Nowakowski. Kwota ma związek z rozliczeniem podatku CIT za ubiegły rok.

- Niektóre firmy nie płaciły na bieżąco – dodawał prezydent na konferencji. Były zaległości z tego tytułu.

Tym bardziej cieszy się z tego uregulowania. A do tych 30 mln z CIT być może zostanie dodana następna sowita kwota. W tegorocznym budżecie zaplanowano wpływ z tego podatku na poziomie 25 mln zł. - Zakładamy, że te 25 mln wciąż wpłynie.

Wiadomość cieszy prezydenta także z tego względu, że środki z CIT-u ostatnio bywały niższe od kwot, które szacowano

- Średnio w ostatnich dwóch, trzech latach wpływało około 20 mln zł – dopowiadał miejski skarbnik, Wojciech Ostrowski.

Co to oznacza dla miasta? Inwestycje. Prezydent poinformował dziennikarzy, że zamierza radnym rekomendować sposób wydatkowania pieniędzy. - Na sesji zaproponuję radnym zmiany, aby te środki w największym stopniu zasiliły wkład miasta w budowę stadionu, co wymaga oczywiście jeszcze rozmów i konsultacji. Jednak chciałbym, aby budowa realnie rozpoczęła się w 2018 roku.

Wstępnie sprawa ustalenia wysokości kwoty ze strony miasta na wkład własny, jak tłumaczył, wymaga analiz. Jeszcze się okaże, czy będzie to przykładowo 25, a może 26 mln zł. - Jednak w jakim dokładnie stopniu, tę kwestię wolę najpierw omówić z radnymi – podkreślał Andrzej Nowakowski.

Jednocześnie, jak jeszcze wyjaśniał miejski skarbnik, dodatkowe środki pozwolą na mniejsze zadłużenie miasta w tym roku. Innymi słowy miasto w mniejszym stopniu będzie posiłkowało się środkami z kredytu.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE