Reklama

Duży spadek liczby pasażerów. Zmiany w Komunikacji Miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Duży spadek liczby pasażerów. Zmiany w Komunikacji Miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wejściu w życie zasad ograniczających przemieszczanie się, związanych z koronawirusem, znacznie zmniejszyła się liczba pasażerów w płockiej KM. Dlatego na części linii zawieszone zostały najmniej popularne kursy.

Po wejściu w życie zasad ograniczających przemieszczanie się, związanych z koronawirusem, znacznie zmniejszyła się liczba pasażerów w płockiej KM. Dlatego na części linii zawieszone zostały najmniej popularne kursy.

Komunikacja Miejska w Płocku zaznacza jednak, że jednocześnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego uruchomiła dodatkowe kursy, przede wszystkim tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zwiększenie liczby dostępnych miejsc dla pasażerów. Codziennie w godzinach dojazdów i powrotów z zakładów pracy na najbardziej popularne kursy KM wysyła dodatkowe autobusy m.in. na linie nr 7, 20, 33 i 35. 

Od czwartku 2 kwietnia autobusy linii nr 7 we wszystkie dni tygodnia po godz. 17 w obu kierunkach przejeżdżać będą przez przystanek Tokary (na pętli). W związku z wydłużeniem trasy kursy tej linii z Górek i Ciechomic w kierunku centrum zostaną przyspieszone o 1 minutę.

Kolejna zmiana: od niedzieli 5 kwietnia do odwołania w niedziele autobusy kursować będą jak w święta (bez kursów z literą „d”).

Od początku kwietnia nie będą wykonywane wybrane kursy linii podmiejskich: w dni powszednie zawieszone będą wybrane kursy linii 100, 101, 102, 103, 104, 105, 110 i 111, w soboty zawieszone będą wybrane kursy linii 101, 103, 104, 105 i 111 oraz wszystkie kursy linii 102, a w niedziele - wybrane kursy linii 103 i 111 oraz wszystkie kursy linii 140.

Szczegółowe rozkłady znajdują się na stronie kmplock.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE