Reklama

Duże zmiany w komunikacji w Płocku i regionie

Opublikowano:
Autor:

Duże zmiany w komunikacji w Płocku i regionie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska dokonała - lub planuje - we wrześniu wielu zmian w kursowaniu zarówno linii płockich, jak i podmiejskich.

Komunikacja Miejska dokonała - lub planuje - we wrześniu wielu zmian w kursowaniu zarówno linii płockich, jak i podmiejskich. 

Już od poniedziałku 7 września w dni powszednie wykonywany będzie dodatkowy kurs linii 15 o godz. 7:14 z Podolszyc do dworca kolejowego (Żyzna 7:22, Boryszewska 7:27, Lachmana 7:35).
W związku z otwarciem dla ruchu drogi powiatowej Brudzeń Duży – Sobowo oraz przywróceniem przejezdności drogi wojewódzkiej 559 w Sikorzu od piątku 4 września autobusy linii 103 powróciły na stałą trasę przez Sikórz i Parzeń oraz ponownie dojeżdżają do Strupczewa i Sobowa.

Ale KM zapowiada, że w przypadku pogorszenia się stanu nawierzchni drogi wojewódzkiej 559 w Sikorzu, skutkującym brakiem możliwości przejazdu autobusów, ponownie 103 zostanie skierowane na objazd po trasie (bez zatrzymywania się na przystankach): Srebrna – Sikórz (do przystanku Sikórz, kościół) – z powrotem w stronę Srebrnej – Kobierniki – Siecień – Gorzechowo – Brudzeń Mały – Brudzeń Duży i ominą przystanki: Sikórz, cmentarz; Parzeń, wsch.; Parzeń, remiza; Parzeń, Krzyżanowo; Parzeń, Janówek i Brudzeń Duży, Wspólna.

Od początku miesiąca przywrócono linie 0 i 10 według rozkładu jazdy obowiązującego przed wprowadzeniem ograniczeń w marcu 2020 r. W dni nauki szkolnej wykonywane będą kursy linii 13 według rozkładu jazdy sprzed zawieszenia linii z dodatkowymi kursami zd worca kolejowego do Kutnowskiej o godz. 15:17 i 17:17. A w związku z otwarciem dla ruchu al. Kilińskiego na stałe trasy powrócą autobusy linii 2, 7, 13 i 140.

Z kolei w dni powszednie wykonywane będą wszystkie dotychczas zawieszone kursy linii 24 (łącznie z kursami do i z Brochocina). Przywrócone będą również wszystkie kursy linii podmiejskich 100, 101, 102, 103, 104, 105, 110, 111 i 140 zawieszone w kwietniu 2020 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE