Drugie zwycięstwo siatkarzy z Płocka. Zespół z potencjałem na awans

Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Drugie zwycięstwo siatkarzy z Płocka. Zespół z potencjałem na awans - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

Wiadomości Po bardzo zaciętym meczu drugiej ligi mazowieckiej KPS Płock pokonał 3:1 Siatkarza Ząbki. W sobotę czeka płocczan pojedynek w Warszawie z Legią, a w niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy do Blaszaka na pojedynek z KS Halinów.

Przypomnijmy, że KPS w poprzednim sezonie grał w czwartej lidze, po reorganizacji rozgrywek występuje w 2. lidze na Mazowszu. Po zniknięciu z mapy siatkarskiej Wisły klub KPS  jako jedyny reprezentuje miasto w rozgrywkach męskich.

Siatkówka. Druga liga mazowiecka

W pierwszym meczu KPS, prowadzony przez trenera Dariusza Lewickiego, pokonał po trudnym meczu 3:0 (25:22, 26:24, 25:22) jednego z kandydatów do awansu - UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.

W niedzielę w kolejnym meczu zmierzyli się na wyjeździe z Siatkarzem Ząbki, który wcześniej wygrał oba mecze. Było to bardzo emocjonujące, zacięte spotkanie.

- Mecz walki. Mieliśmy przyzwoite przyjęcie, ale spore problemy w ataku. Trzeba przyznać, że gospodarze dobrze bronili, świetnie ustawiali się do naszych ataków - ocenia Damian Konopski z KPS.

Płocczanie wygrali pierwszego seta do 24, ale w drugim ulegli do 22. W trzeciej partii wygrali do 23, a gdy wygrywali w czwartym secie już 16:10 wydawało się, że 3:1 i komplet punktów są na wyciągnięcie ręki.

Ale ekipa z Ząbek walczyła, zdołała dojść do 21:21! Na szczęście dla KPS od tego momentu punktował już tylko zespół z Płocka, wygrał seta do 21 i cały mecz 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:21).

Bardzo dobrze w zespole KPS zaprezentował się rozgrywający Patryk Szulecki, który wszedł jako zmiennik Kamila Kędzierskiego. Wyróżnił się także Piotr Domański.

Siatkówka. KPS Płock walczy o kolejne punkty

W trzecim meczu ligowym KPS zmierzy się w najbliższą sobotę w Warszawie z Legią II. Legia gra w w pierwszej lidze, a w drugim zespole ogrywa młodzież. Kibiców zapraszamy do hali Chemika przy Kobylińskiego w niedzielę 13 listopada o godz. 15:00 na pojedynek z KS Halinów. Rywale w minionych sezonach mieli duże aspiracje, ale nie utrzymali mocnego składu i w tym sezonie nieco spuścili z tonu.

- Celem na najbliższy weekend są dwa zwycięstwa i komplet sześciu punktów - jasno stawiają sprawę w KPS.

W grupie KPS walczy 8 ekip, 4 czołowe awansują do fazy play off i powalczą z 4 najlepszymi z drugiej grupy. Płocczanie za plan minimum mają awans do fazy play off, ale już widać, że ich potencjał pozwala na walkę o awans do pierwszej ligi mazowieckiej.