Reklama

Reklama

Drugi pas jezdni ulicy Wyszogrodzkiej. Kiedy mogą ruszyć prace?

Opublikowano: pon, 18 gru 2017 13:48
Autor:

Drugi pas jezdni ulicy Wyszogrodzkiej. Kiedy mogą ruszyć prace? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W godzinach szczytu, na odcinku ul. Wyszogrodzkiej zwężonym do jednego pasa, tworzą się spore korki. Kiedy jest szansa na przebudowę?

Reklama

W godzinach szczytu, na odcinku ul. Wyszogrodzkiej zwężonym do jednego pasa, tworzą się spore korki. Kiedy jest szansa na przebudowę?

Miasto zaakceptowało już treść porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie wzajemnych praw i obowiązków w związku z przygotowaniem, realizacją i finansowaniem wspólnie realizowanej inwestycji, czyli poszerzenia ul. Wyszogrodzkiej o kolejny pas jezdni. Nie oznacza to zarazem, że prace budowlane ruszą już 2018 roku.

Jak poinformował wiceprezydent Jacek Terebus, GDDKiA będzie inwestorem nie tylko dla zadania „Przebudowa ul. Wyszogrodzkiej w ciągu dogi krajowej nr 62 na odcinku od ul. Armii Krajowej do granic miasta”, ale też w przypadku realizacji odcinka od granic miasta do Wyszogrodu.

- Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Wyszczególniono trzy zakresy prac: odcinek od ul. Armii Krajowej do drogowego obiektu inżynierskiego przekroczenia rzeki Rosicy w Płocku (wraz z tym obiektem), odcinek od tego obiektu do skrzyżowana l. Wyszogrodzkiej z ul. Harcerską oraz odcinek od wspomnianego skrzyżowania do granic miasta (wraz z poszerzeniem drogi od strony południowej). Na tym trzecim odcinku mogą zostać ustawione ekrany akustyczne (to zależy od opracowań w zakresie ochrony środowiska).

W przyszłym roku powinien powstać program funkcjonalno-użytkowy inwestycji i zostanie wybrany wykonawca robót budowlanych. Prace projektowe, podobnie jak uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji dla całego zakresu prac, rozpoczęcie i zakończenie przewidziano w latach 2019 – 2021 (pod warunkiem, że prace budowlane na odcinku od ul. Armii Krajowej do granic miasta rozpoczną się w 2019 r.).

[ZT]16605[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (56)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.