Reklama

Druga nitka Wyszogrodzkiej coraz bliżej. Jest zgoda rady

Opublikowano:
Autor:

Druga nitka Wyszogrodzkiej coraz bliżej. Jest zgoda rady  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont i poszerzenie ul. Wyszogrodzkiej coraz bliżej.

Remont i poszerzenie ul. Wyszogrodzkiej coraz bliżej. 

Trwa budowa II i III etapu obwodnicy, ale miasto już planuje kolejną, kluczową inwestycję drogową. Wąskie gardło ul. Wyszogrodzkiej od lat korkuje się w godzinach szczytu. Jezdnia zwęża się na wysokości salonu samochodowego, a kierowcy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu stoją po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. 

Na szczęście plany miasta podziela Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która chce rozbudować odcinek drogi krajowej 62. Miasto dołoży się do inwestycji na odcinku od "Panoramy" do granic miasta. Na dzisiejszym skrzyżowaniu z ul. Harcerską powstanie rondo. Wykonawcą będzie jednak GDDKiA. Miasto w ten sposób liczy na oszczędności. Radni jednogłośnie zezwoli prezydentowi na podpisanie umowy z dyrekcją. 

- Od trzech lat zabiegamy o porozumienie z GDDKiA - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Wyszogrodzka nie została jeszcze wykonana, z różnych względów. Dyrekcja chce realizować poszerzenie tej drogi na dużo większym odcinku. Liczymy, że w ten sposób będzie taniej. Część gruntów jest już wykupiona. Chcemy realizacji jak najszybciej. Dziś, najdalej jutro wyślę chęć podpisania porozumienia. Jestem gotowy zrobić to jutro. 

Poprawi się też przepustowość całej drogi do Warszawy, bo z pieniędzy GDDKiA o jeden pas poszerzony zostanie odcinek do Wyszogrodu. Termin ukończenia inwestycji przewidziano na 2022 rok. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE