Reklama

Drożej za bilety. Kto się pospieszy, tego podwyżka tymczasowo ominie

Opublikowano:
Autor:

Drożej za bilety. Kto się pospieszy, tego podwyżka tymczasowo ominie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy, że od 1 maja drożeją bilety na autobusy Komunikacji Miejskiej. Dziś jest ostatni dzień, kiedy można jeździć na terenie miasta korzystając z biletów po 2,80 zł lub 1,40 zł, a także ostatnia szansa, aby chociaż przez pewien czas ta podwyżka nas ominęła.

Przypominamy, że od 1 maja drożeją bilety na autobusy Komunikacji Miejskiej. Dziś jest ostatni dzień, kiedy można jeździć na terenie miasta korzystając z biletów po 2,80 zł lub 1,40 zł, a także ostatnia szansa na zakup biletu okresowego, dzięki czemu podwyżka ominie nas chociaż przez pewien czas.

Z racji, że 1 maja to święto i sklepy, w których dostaniemy bilety, będą pozamykane, warto pomyśleć czy w środę będziemy gdzieś jechać autobusem i czy zostały nam jeszcze bilety po 2,80 lub 1,40 zł, których dziś nie wykorzystamy. Jeśli tak, to warto zapytać się w sklepie bądź kiosku o bilety za 20 lub 40 gr.

- Takie nominały powinny być dostępne - zapewnia rzeczniczka miejskiej spółki, Kinga Wochowska. - Nie powinno być problemu.

Jeżeli nie dostaniemy ich w sklepie, warto skierować się do punktów sprzedaży Komunikacji Miejskiej lub biletomatów stacjonarnych. - Na punkty prywatne nie mamy wpływu - zastrzega rzeczniczka.

Warto, aby pospieszyły się osoby, które zwykle korzystają z biletów  okresowych: miesięcznych bądź 60- lub 90-dniowych. Jeśli kupimy je dziś po starej cenie w punkcie sprzedaży Komunikacji Miejskiej, nie stracą ważności na terenie strefy A (na terenie wyznaczonym przez granice administracyjne Gminy-Miasto Płock) przez wskazany okres. Dopiero przy zakupie kolejnych biletów miesięcznych bądź 90-dniowych trzeba będzie pogodzić się z większym wydatkiem.

Dziś raczej nie kupimy biletów w cenie 3,20 zł i 1,60 zł, te będą dostępne od 2 maja. Stopniowo powinny trafiać do punktów sprzedaży. Gdyby jednak zostały nam wciąż bilety po 2,80 zł i dokupiliśmy do nich większą ilość biletów uzupełniających po 20 i 40 gr, wówczas nie trzeba się martwić. Można nadal się nimi posługiwać do wyczerpania puli, którą dysponujemy. Ważne, aby jednak zgadzała się strefa na biletach i nominał, czyli np. musimy dołożyć do biletu za 2,80 zł ten za 40 gr. W przeciwnym razie czekają nas problemy z kontrolerem.

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW KM-PŁOCK SP. Z O.O.

ul. Przemysłowa 17

poniedziałek – piątek: godz. 7.00 – 15.00,

tel. 24 367-51-43

Al. Jachowicza 42

poniedziałek i środa w godz. 7.00 – 18.00,

wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 16.30.

tel. 24 367-45-65, 24 367-51-99

Bilety jednorazowe i okresowe sprzedawane są we wszystkich Punktach Sprzedaży Biletów Komunikacji Miejskiej – Płock Sp. z o.o.
Dodatkowo bilety okresowe zapisywane na kartę komunikacji miejskiej, bilety jednoprzejazdowe, a także bilety 60- i 90-minutowe oraz 24-godzinne można zakupić w biletomatach stacjonarnych. Biletomaty stacjonarne znajdujących się w poniższych lokalizacjach:

Galeria „Wisła” wyjście od strony skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej i al. Jana Pawła II,
Przystanek „Skarpa” na ul. Dobrzyńskiej (w kierunku centrum)
Przystanek „Jachowicza (teatr)” w Al. Jachowicza (w kierunku Podolszyc)
Przystanek „Kwiatka” na ul. Kwiatka (w kierunku Podolszyc)
Przystanek „Armii Krajowej” na ul. Wyszogrodzkiej (w kierunku centrum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE