Reklama

Drogocenne ślicznotki przyjadą do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Drogocenne ślicznotki przyjadą do Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdyby zliczyć ich łączną wartość, otrzymalibyśmy niebotyczną kwotę. Miłośnikom motoryzacji wystarczy jednak sam ich widok, aby krew zaczęła krążyć w żyłach ze zdwojoną prędkością.

Gdyby zliczyć ich łączną wartość, otrzymalibyśmy niebotyczną kwotę. Miłośnikom motoryzacji wystarczy jednak sam ich widok, aby krew zaczęła krążyć w żyłach ze zdwojoną prędkością.

W tym roku Zlot Zabytkowych Mercedesów „Mercedesem po Wiśle” obchodzi swój jubileusz. Organizowany będzie już po raz dziesiąty w dniach 29-30 czerwca. W trakcie dwudniowej imprezy w wielu miejscach Płocka, a także w jego okolicy podziwiać będzie można około siedemdziesięciu Mercedesów z całej Polski, a także z Gruzji, Holandii, Danii i Białorusi.

Komandor imprezy Maciej Kulas zapowiada, że w tym roku swój przyjazd do Płocka potwierdzili najbardziej znani kolekcjonerzy Mercedesów, którzy zamierzają pochwalić się klasykami z gwiazdą na masce.

Paweł Grzegorczyk z Łodzi przyjedzie prawdopodobnie jednym z trzech modeli: MB 300C 1956 Adenauer, 220SE Cabriolet 1960 albo 230N Roadster 1937. Mieszkający w Krakowie uczestnik tegorocznego Rajdu Mille Miglia Tadeusz Kozioł zaprezentuje absolutny rarytas – kultowego Mercedesa 300 SL Gullwing.

Maciej Lichy z Warszawy, który jest współtwórcą płockiego zlotu, przyjedzie Mercedesem 230SL Pagoda z roku 1966. Pracujący na co dzień w tygodniku Moto Świat Roman Dębecki zapowiada, że przedstawi w Płocku Mercedesa 300C Adenauer z 1955 roku. MB 200 Kurtz Roadster 1936 to model Mercedesa, który zostanie zaprezentowany przez Leszka Ficenesa. To tylko drobna część zabytkowych i klasycznych Mercedesów, które na ostatnie dwa czerwcowe dni zjadą do Płocka.

Program zlotu zapowiada się bardzo interesująco. W sobotę 29 czerwca około 14 wszystkie biorące udział w imprezie pojazdy zaprezentują się na Starym Rynku przed płockim ratuszem. Efektownie zapowiada się również niedzielna parada z Domu Technika do Stada Ogierów w Łącku, która powinna rozpocząć się o 11. Kolumna aut przejedzie ulicami Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialną – 1 Maja – Warszawską – Mostową – Kilińskiego, a później starym mostem, przez Radziwie, Góry i Grabina do Łącka.

Po powrocie kawalkady Mercedesów do Płocka około 14.30 na Starym Rynku rozpocznie się koncert Ani Rusowicz „Jej Big-Bit i nasze Mercedesy”. Organizatorzy mają nadzieję, że wśród widzów nie zabraknie zarówno miłośników dobrej muzyki jak i pięknych aut. – Naszym zamysłem od samego początku było stworzenie możliwości spotkań towarzyskich dla posiadaczy i fascynatów „gwiazdy Mercedesa” w przyjaznej atmosferze pozbawionej sportowej rywalizacji, czego zabytkowe Mercedesy nie lubią – przyznał komandor zlotu, a jednocześnie jego twórca Maciej Kulas.

Warto podkreślić, że wkład Macieja Kulasa w organizację zlotu „Mercedesem po Wiśle” doceniła złożona z przedstawicieli lokalnych mediów (w tym również Portalu Płock) kapituła nagrody Płocczanin Roku, nominując go w tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego przez Gazetę Wyborczą we współpracy z Urzędem Miasta.

Partnerami zlotu są w tym roku Urząd Miasta Płocka oraz Mercedes-Benz Autoserwis Mazowsze. Imprezę wspiera Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. W gronie patronów medialnych, obok branżowych pism i portali Mercedes Magazyn, Classicauto i NewsAuto.pl, znalazł się również Portal Płock.

Informacje na temat zlotu dostępne są na internetowej stronie oraz na facebookowym profilu

Fot. Archiwum organizatora
Nasze zdjęcia z ubiegłorocznej edycji są tu:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE