Reklama

Dramatyczny telefon: pobili i okradli mojego syna

Opublikowano:
Autor:

Dramatyczny telefon: pobili i okradli mojego syna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramatyczny telefon matki 30-latka. Grupa biła i zmuszała go do zaciągania pożyczek.

Dramatyczny telefon matki 30-latka. Grupa biła i zmuszała go do zaciągania pożyczek. 

O całej sprawie sierpeckich policjantów w niedzielę 21 stycznia poinformowała matka pokrzywdzonego. Mężczyzna w tym czasie przebywał w szpitalu.

- Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że zdarzenie miało swój początek wieczorem w czwartek, 11 stycznia - informują policjanci z Sierpca. - Wówczas do mieszkania 30-latka przyszła jego znajoma w towarzystwie dwóch mężczyzn. Podczas wizyty osoby wspólnie zaczęły nakłaniać mężczyznę do pobrania dla nich pożyczki, a gdy ten odmówił zaczęli go bić i grozić pozbawieniem życia. Odwiedzający zabrali należący do niego telefon, notebook, dokumenty, po czym zmusili go do opuszczenia wraz z nimi mieszkania.

Grupa wsiadła do auta pokrzywdzonego i odjechała w stronę miasta. Mieli go nadal nakłaniać do zaciągania pożyczek, a gdy ten odmawiał wywieźli go do lasu i pobili. Zamknęli go w bagażniku i zawieźli do mieszkania jednego z mężczyzn, gdzie pobili go jeszcze raz. Rano 30-letni pokrzywdzony złożył wnioski o przyznanie pożyczek, ale zostały odrzucone. Według ustaleń policjantów, skończyło się na tym, że wypłacił własne oszczędności i przekazał 41-letniej kobiecie. 

Kilka godzin później 30-latek poczuł się źle i wezwał karetkę. Po powrocie ze szpitala opowiedział historię swojej matce, a ta powiadomiła funkcjonariuszy. 

- Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i jeszcze tego samego dnia cała czwórka została zatrzymana - tłumaczą policjanci. - W trakcie dalszej pracy sierpeckich śledczych na terenie miasta został odnaleziony samochód audi należący do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze odzyskali także rzeczy i dokumenty zabrane z mieszkania pobitego mężczyzny.

Jak informują, czterem osobom zostały postawione zarzuty współdziałania w przestępstwach rozboju, wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności oraz przywłaszczenia dokumentów. Prokuratorzy z Sierpca wystąpili z wnioskami o areszt dla trójki podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku. 25-latka, 26 i 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE