Reklama

Dotkliwie pobili mężczyznę. Grozi im kara do 8 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Dotkliwie pobili mężczyznę. Grozi im kara do 8 lat więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartkowy wieczór, 5 marca w centrum Gostynina doszło do sprzeczki między trzema mężczyznami. Kilka godzin później do szpitala przewieziono 38-latka, którego stan określono w szpitalu jako "ciężki".

W czwartkowy wieczór, 5 marca w centrum Gostynina doszło do sprzeczki między trzema mężczyznami. Kilka godzin później do szpitala przewieziono 38-latka, którego stan określono w szpitalu jako "ciężki".

- Policjanci, zaalarmowani o tym fakcie, po kilku godzinach ustalili i zatrzymali pozostałych dwóch mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu. Są to 23 i 25-letni mieszkańcy Gostynina - poinformowali policjanci z Gostynina. - Intensywna praca gostynińskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie pozwoliła na przedstawienie mężczyznom zarzutu z art. 158 § 1 i 2 kodeksu karnego:

Takie jest brzmienie wspomnianych przepisów:

§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 38-latka, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE