Reklama

Dostałeś punkty karne? Będzie można sprawdzić ich liczbę

Opublikowano:
Autor:

Dostałeś punkty karne? Będzie można sprawdzić ich liczbę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za niespełna miesiąc ruszy system, która pozwoli sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych przez Internet. Wystarczy założyć zaufany profil na platformie ePUAP.

Za niespełna miesiąc ruszy system, która pozwoli sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych przez Internet.  Wystarczy założyć zaufany profil na platformie ePUAP.

Jak poinformował urząd miasta, od 1 kwietnia kierowcy będą mogli podejrzeć ile mają punktów karnych, bez wychodzenia z domu. Oczywiście bezpłatnie. System umożliwi także sprawdzenie, gdzie, kiedy i za jakie wykroczenie je otrzymano. Usługa będzie dostępna na portalu obywatel.gov.pl.

Konieczne jest posiadanie zaufanego profilu. Jest to narzędzie, które pozwala m.in. składać pisma drogą elektroniczną. Dzięki niemu liczbę wizyt w urzędach można ograniczyć co minimum.

Zaufany profil można założyć na kilka sposób:

  • Przez Internet - wystarczy uzupełnić formularz na stronach epuap.gov.pl lub pz.gov.pl. Po jego rzetelnym wypełnieniu otrzymamy kod smsem. Następnie wystarczy udać się do wybranego punktu z dowodem tożsamości. W Płocku można to zrobić w ratuszu (w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka), w budynku przy al. Piłsudskiego 6 oraz Punkcie Obsługi Mieszkańca przy ul. Miodowej 8.
  • Przez bankowość elektroniczną - wypełnić formularz po zalogowaniu do swojego konta online.
  • Z pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym kwalifikowanym certyfikatem - tutaj należy zarejestrować konto na stronie  pz.gov.pl i wypełnić wniosek, a następnie podpisać go podpisem elektronicznym lub ważnym certyfikatem kwalifikowanym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE