Reklama

Dokucza silny ból, potrzebna pomoc. W Płocku nie ma na co liczyć

Opublikowano:
Autor:

Dokucza silny ból, potrzebna pomoc. W Płocku nie ma na co liczyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uporczywy ból zęba potrafi uprzykrzyć życie, a co zrobić, jeśli ból nie chce ustąpić, w dodatku trwa weekend? Jechać na pogotowie? Kłopot w tym, że na pogotowie stomatologiczne na Czwartaków, które miało kontrakt z NFZ do końca czerwca, nie ma co liczyć. Płocczanie mogą jechać... do Sikorza.

Uporczywy ból zęba potrafi uprzykrzyć życie, a co zrobić, jeśli ból nie chce ustąpić, w dodatku trwa weekend? Jechać na pogotowie? Kłopot w tym, że na pogotowie stomatologiczne na Czwartaków, które miało kontrakt z NFZ do końca czerwca, nie ma co liczyć. Płocczanie mogą jechać... do Sikorza.

Otrzymaliśmy list od czytelnika. Sprawa poważna, mocny ból zęba, zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Zostaje tylko pogotowie stomatologiczne.

- Przed godziną 19:00 uznaliśmy, że podejdziemy na pogotowie dentystyczne na Czwartaków – opisuje sytuację. - Jeszcze przed wyjściem sprawdziliśmy w internecie, w jakich godzinach mają otwarte. Według strony zakładu w niedziele 24/h. Super. Poszliśmy, a na miejscu spotkała nas taka informacja na drzwiach. A żeby potwierdzić, czy w Płocku jest jeszcze jakieś pogotowie dentystyczne, zadzwoniliśmy na numer na kartce. Okazało się, że numer telefonu, podany przez przychodnię, jest kontaktem do... jakiegoś faceta z Pisza, który takich telefonów dostał już w ilości większej, niż jeden. Do Sikorza nie pojechaliśmy, ale jeśli ktoś z Was szuka pomocy "na już" od dentysty, to niestety czeka Was wycieczka.

Fot. Zdjęcie przysłane przez Czytelnika

W poniedziałek w przychodni NZOZ na Czwartaków nikt nie odbierał telefonu. Udało nam się dodzwonić do jednej z filii, a tam dowiadujemy się, że nie prowadzą już pogotowia stomatologicznego na zasadzie kontraktu z NFZ. 

Pisaliśmy kilka dni temu o zmianach w kontraktach dotyczących szkolnych gabinetów stomatologicznych od 1 lipca. Jeszcze kilka lat temu takie gabinety były w 17 szkołach, do 30 czerwca już tylko w sześciu, natomiast od lipca 2017 roku już w czterech: w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 na Czwartaków, w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym nr 1 na Gradowskiego, w Zespole Szkół nr 1 przy Faustyna Piaska, Gimnazjum nr 8 (wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 5 w Płocku) i w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Miodowej, natomiast gabinetów nie będzie już w Zespole Szkół nr 2 przy Chopina i w Szkole Podstawowej nr 3 przy Kossobudzkiego.

Próbowaliśmy skontaktować się z mazowieckim NFZ, aby dowiedzieć się, gdzie teraz płocczanie mają szukać pomocy. Tam pani na infolinii, po wysłuchaniu kilku melodyjek w trakcie wcześniejszego oczekiwania, powiedziała, że u nich w bazie figuruje adres Czwartaków 4. - Baza jeszcze nie jest zaktualizowana - stwierdziła. Na pogotowiu przy Strzeleckiej też nie wiedzieli, a mieszkańcy już dopytywali. W płockiej delegaturze NFZ potwierdzają, że teraz mieszkańcy z bolącym zębem powinni jechać do Sikorza zgodnie z adresem wpisanym na kartce, 

Kilka minut później odebraliśmy telefon. Być może jeszcze w poniedziałek zostanie opublikowana cała baza miejsc na Mazowszu, w których należy szukać pomocy stomatologicznej w oparciu o kontrakt z NFZ. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE