Reklama

Dobra wiadomść: sekundniki znów będą działać. Ale na razie tylko dla kierowców

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomść: sekundniki znów będą działać. Ale na razie tylko dla kierowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sekundniki, które "zgasły" w listopadzie, kilka tygodni po uruchomieniu przejazdu całą obwodnicą Podolszyce-Orlen, ponownie zaczną działać. Chodzi o te zainstalowane na rondzie Wojska Polskiego oraz skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i Jana Pawła II.

Sekundniki, które "zgasły" w listopadzie, kilka tygodni po uruchomieniu przejazdu całą obwodnicą Podolszyce-Orlen, ponownie zaczną działać. Chodzi o urządzenia zainstalowane na rondzie Wojska Polskiego oraz skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i Jana Pawła II.

Ratusz poinformował, że w nocy ze środy 13 lutego na czwartek 14 lutego ponownie zaczną działać sekundniki na rondzie Wojska Polskiego oraz skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i Jana Pawła II. Nie działały, ponieważ okazało się, że te skrzyżowanie Wojska Polskiego nie posiada odpowiedniej przepustowości dla pojazdów zjeżdżających z obwodnicy.

[ZT]21195[/ZT]

– Doraźnym, ale skutecznym rozwiązaniem była wymiana eksperymentalnych urządzeń sterujących pracą świateł na tych trzech skrzyżowaniach na konwencjonalne urządzenia, a następnie wprowadzenie kilkufazowej sygnalizacji świetlnej na rondzie Wojska Polskiego – tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu. – Zainstalowane urządzenia rozwiązały problem, ale okazało się, że nie mogą współpracować z tymi eksperymentalnymi sekundnikami. Dlatego zostały one wyłączone. Tymczasem w magazynach drogowców znalazły się te konwencjonalne sekundniki zdemontowane przy okazji przebudowy sygnalizacji świetlnej na ul. Tysiąclecia. Powstał tam system wideodetekcji, który samodzielnie steruje ruchem. Sekundniki nie potrafią z takim systemem współpracować, montażu przy takim systemie tych urządzeń zabraniają również przepisy. Zrodziła się okazja, by do tych konwencjonalnych sterowników światłami na Podolszycach podłączyć konwencjonalne sekundniki z ul. Tysiąclecia. I to się właśnie stało.

Od czwartku 14 lutego będą one więc pracować na rondzie Wojska Polskiego oraz skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej obok McDonald’s. Będą jednak podawać informację tylko dla kierowców, natomiast sekundnik dla pieszych między galerią Mazovia i Auchan pozostanie jeszcze – z powodów technicznych – nieczynny. Miejski Zarząd Dróg postara się go uruchomić w najbliższych miesiącach, podobnie jak sekundniki przy skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Piłsudskiego i ul. Graniczną.

Uwaga! Od godz. 15.05 do godz. 16.20 sekundniki na rondzie Wojska Polskiego będą całkowicie wyłączone. Urządzenia te standardowo „gasną” na ok. 10 minut, gdy zmienia się cykl pracy świateł. Między godz. 15.00, a 16.10 przy rondzie Wojska Polskiego cykl pracy sygnalizatorów zmienia się siedmiokrotnie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE