Reklama

Dobra wiadomość dla płockich rowerzystów

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla płockich rowerzystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstają kolejne metry z 5,5- kilometrowego odcinka magistrali rowerowej, która połączy Podolszyce z centrum miasta. Kiedy ścieżka rowerowa zostanie udostępniona mieszkańcom?

Powstają kolejne metry z 5,5- kilometrowego odcinka magistrali rowerowej, która połączy Podolszyce z centrum miasta. Kiedy ścieżka rowerowa zostanie udostępniona mieszkańcom?

Miłośnicy jednośladów z niecierpliwością spoglądają na postęp prac przy budowie magistrali rowerowej, która połączy Podolszyce z centrum miasta. W tej chwili budowa odbywa się na wysokości budynku Politechniki Warszawskiej. Oprócz asfaltowej ścieżki rowerowej, w niektórych miejscach przebudowie uległy chodniki, oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna. 

- Aktualnie prace są prowadzone w Al. Jachowicza na wysokości budynku Politechniki Warszawskiej - informuje Konrad Kozłowski z zespołu prasowego ratusza. - Trwa demontaż kostki betonowej oraz wykonanie podbudowy pod nowy chodnik i nawierzchnię bitumiczną drogi rowerowej. Z uwagi na trwające roboty wyłączony z użytkowania jest przystanek KM Płock. Prace będą prowadzone sukcesywnie w Al. Jachowicza w kierunku ul. Bielskiej. 

Zgodnie z umową całość miała zostać ukończona do 30 maja 2018 roku. W trakcie realizacji inwestycji zwiększył się jednak zakres robót. 

- M. in. na sieci ciepłowniczej Fortum konieczna była przebudowa komór ciepłowniczych, a także występowały niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły prowadzenie prac zgodnie z przyjętym harmonogramem - dodaje Konrad Kozłowski. - Do MZD wpłynął wniosek wykonawcy o wydłużenie terminu o jeden miesiąc. 

Prace powinny zakończyć się do końca czerwca, a droga rowerowa zostanie udostępniona mieszkańcom prawdopodobnie na wakacje. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE