Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Nie będą już brodzić w błocie

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Nie będą już brodzić w błocie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy okazji prowadzonej inwestycji zdemontowano betonowe płyty, które były jedynym przejściem przez samo serce osiedla. W deszczowe dni ten kilkudziesięciometrowy odcinek zamieniał się w błoto. Urzędnicy obiecują jednak, że niedługo płyty wrócą na swoje miejsce.

Przy okazji prowadzonej inwestycji zdemontowano betonowe płyty, które były jedynym przejściem przez samo serce osiedla. W deszczowe dni ten kilkudziesięciometrowy odcinek zamieniał się w błoto. Urzędnicy obiecują jednak, że niedługo płyty wrócą na swoje miejsce. 

Chodzi o samo centrum osiedla Podolszyce Północ. Na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 8 a Parkiem Północnym prowadzona jest budowa Centrum Sportów Ekstremalnych. To na razie pierwszy etap tej inwestycji. Rok temu II etap również zwyciężył w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim, a III etap startuje w obecnej edycji. Docelowo inwestycja ma zająć cały obszar. 

W kwietniu rozpoczęła się budowa CSE. Wiązało się to z ogrodzeniem terenu i demontażem płyt. Przejście pozostało, ale to po prostu zwykła, nieutwardzona dróżka. Kilka kropel deszczu wystarczyło, aby zamieniła się w grząskie błoto. 

To przejście było kluczowe dla kilkuset mieszkańców bloków w okolicach ulic Walecznych czy Szarych Szeregów. Dla dzieci to najkrótsza droga do szkoły, a poza tym to też droga do kościoła. Alternatywna trasa oznacza nadłożenie sporego kawałka, co dla starszych osób jest uciążliwe. Grupa mieszkańców zwróciła się z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Urzędnicy zapewniają, że już niedługo problem zostanie rozwiązany. 

- W przyszłym roku planowana jest na tym terenie budowa chodnika - mówi Alina Boczkowska z Urzędu Miasta. - Na razie, jako rozwiązanie tymczasowe, zostaną ponownie ułożone płyty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE