Reklama

Dobra wiadomość: będzie nowe rondo

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość: będzie nowe rondo  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość głównie dla mieszkańców Borowiczek - jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Harcerskiej z Korczaka i Pocztową ma powstać nowe rondo.

Mamy dobrą wiadomość głównie dla mieszkańców Borowiczek - jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Harcerskiej z Korczaka i Pocztową ma powstać nowe rondo.

Budowa ronda była jednym z pomysłów trzeciej edycji budżetu obywatelskiego na osiedlu Borowiczki. Na początku roku Ratusz zapowiadał, że z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczone jedynie 150 tys. zł - a to wystarczy jedynie na prace przygotowawcze. Oceniano, że z budową ronda trzeba by się wstrzymać do przyszłego roku, a może nawet dłużej, bo inwestycja nie należy do tanich - szacuje się, że może pochłonąć ok. 1,3 mln zł.

Ale miastu udało się sporo zaoszczędzić, m.in. przy przetargach budowy Dobrzykowskiej czy ostatnio Dobrzyńskiej i Traktowej i Ratusz postanowił przeznaczyć te pieniądze na poprawienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Borowiczkach i budowy w tym miejscu ronda.

Wieści są tym lepsze, że z naszych informacji wynika, że miasto chce za jednym zamachem wyremontować przy okazji fragment Harcerskiej do mostku przy ul. Raczkowizna i Borowickiej przy  byłej cukrowni. Przy takim wariancie koszt inwestycji jeszcze wzrośnie. O ile dokładnie - będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu, ale możliwe, że nawet ponad dwukrotnie, do ok. 2,8 mln zł. Najprawdopodobniej prace rozpoczną się na przełomie lata i jesieni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE