Reklama

Dobra nowina dla pasażerów. Autobus ponownie zacznie kursować

Opublikowano:
Autor:

Dobra nowina dla pasażerów. Autobus ponownie zacznie kursować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydawało się, że są już małe szanse na to, aby autobusy Komunikacji Miejskiej ponownie kursowały między Płockiem a Słupnem. A jednak, od 1 lipca mają nastąpić zmiany, o czym informują w Urzędzie Gminy w Słupnie.

Wydawało się, że są już małe szanse na to, aby autobusy Komunikacji Miejskiej ponownie kursowały między Płockiem a Słupnem. A jednak, od 1 lipca mają nastąpić zmiany, o czym informują w Urzędzie Gminy w Słupnie.

Z powodu konfliktu między wójtem a gminnymi radnymi nikt nie był pewien, czy uda się przywrócić komunikację autobusową między gminami. Najpierw musiały się znaleźć na to odpowiednie środki finansowe. W środę nadeszły dobre wieści:

- Wójt Gminy Marcin Zawadka podpisał umowę w tej sprawie z Miastem Płock. Do Słupna przez Cekanowo będzie prowadzić linia podmiejska 130 – informują w Urzędzie Gminy Słupno.

Ponowna współpraca rozpocznie się od jednej linii podmiejskiej. - W godzinach szczytu autobus dojeżdżać będzie ze Słupna do Al. Jachowicza w Płocku (teatr), natomiast poza godzinami szczytu oraz w weekendy trasa będzie kończyć się na ulicy Wyszogrodzkiej (przystanek Armii Krajowej) – wyjaśnia Andrzej Wiśniewski z Urzędu Gminy w Słupnie. - W dni robocze, w godzinach szczytu (godziny 4.00 - 8.00 oraz 14.00 -16.00) autobus 130 jeździć będzie co pół godziny. Poza godzinami szczytu i weekendy kursy będą co godzinę. Z innych miejscowości gminy pasażerowie będą nadal dowożeni do Słupna darmowymi busami.

Ceny biletów na „130” mają być zgodne z obowiązującymi obecnie taryfami w Komunikacji Miejskiej. Korzystając z biletów czasowych czy miesięcznych KM, można oczywiście przesiadać się na Podolszycach czy też na Jachowicza na inne linie KM w mieście w ramach tego samego biletu. - Łącznie będą 24 pary kursów w dni powszednie oraz 19 par kursów w weekendy – twierdzi Wiśniewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE