Reklama

Reklama

Dobra informacja! Dotacja aż 2,6 mln zł na budowę boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MSiT

Dobra informacja! Dotacja aż 2,6 mln zł na budowę boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem - Zdjęcie główne

Wizualizacja obiektu | foto MSiT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach pierwszego etapu naboru do ogólnopolskiego programu budowy hal sportowych "Olimpia" prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 49 samorządów mazowieckich złożyło wnioski na budowę 55 hal sportowych.

Reklama

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W skali kraju ministerstwo na budowę 360 obiektów przekaże 730 mln zł.

Na liście beneficjentów z regionu płockiego jest powiat sierpecki.

- W ramach pierwszego naboru do Programu otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2,6 mln zł z budżetu państwa na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu - informuje Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację inwestycji przy popularnym "Ekonomiku" jeszcze w 2023 roku. Wsparcie wynosi ok. 70 proc. wartości całego zadania.

- Możemy liczyć w przyszłości nie tylko na kadrę, ale jest to także inwestycja w zdrowie. Po pierwsze jest to stworzenie, w różnych częściach województwa, miejsc spotkań, w których wykuwane albo odkrywane są talenty. Po drugie takie boiska to także miejsca azylu, do których dzieci mogą uciec od różnych problemów - mówi wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda podkreśla, że program daje możliwość propagowania zdrowego stylu życia.

- Dzieci w Polsce niestety są w czołówce w Unii jeśli chodzi o otyłość. Winą można obarczać nowoczesne technologie, zmianę trybu życia i różnego rodzaju zmiany cywilizacyjne. Wysiłek fizyczny, aktywność fizyczna, konkurencja, uprawianie sportu są najlepszymi sposobami, które wpływają na zdrowy organizm - podkreśla wojewoda Bocheński.

Kolejny nabór do programu Olimpia rozpocznie się w czerwcu br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy